Category: KUZHINA

1 25 26 27 28 29 34 270 / 331 POSTS

Spageta të shijshme për vetëm 20 minuta (Video)

Përbërësit: 1 lugë vaj ulliri 1 qepë të grirë 4 thelpinj hudhre të grirë 1 lugë e vogël kripë, 1 paketim spageta 3 filxhanë domate të vogla të ...

Omëletë me perime dhe proshutë

Përbërësit për dy omëleta: 4 vezë 2 speca 1 domate të madhe 1 qepë e kuqe proshutë djathë kaçkavall kripë, piper pak qumësht gjalpë ...

Makarona flutur me thjerrëza dhe proshutë

Përbërësit: 100 gr. thjerrëza të mëdha 200 gr. makarona flutur 2-3 feta proshutë 5-6 degë sherebelë gjysmë qepe pak gjalpë 2 lugë vaj ulliri ...

Pulë e mbushur

Një recetë jashtëzakonisht e thjeshtë për t'u përgatitur, por dhe shumë komplekse në shije dhe vlera ushqyese. Një vakt i tërë, në vetëm një pjatë. ...

Sallatë e frutave me jogurt

Përbërësit: 2 banane 1 portokall i madh 1 kivi 1 hurmë 2 molla të ëmbla 1 gotë jogurt 1 lugë gjelle lëng limoni Përgatitja: ...

Sandviç me proshutë dhe pjeshkë

        Përbërësit: 8 feta buke 4 lugë çaji mustarde piper 4 feta djathë pice 120 gr. proshutë në feta 2 pjesh ...

Sallatë e ftohtë me oriz

Përbërësit: 300 gr. oriz kokërrgjerë (mund të përdoret gjysmë për gjysmë me oriz kaf) 150 gr. djathë kaçkavall të butë 100 gr. bizele të ziera 1 ...
Mishi i viçit më i shijshëm me brokoli

Mishi i viçit më i shijshëm me brokoli

Përbërësit: 1 kg kotëleta mish viçi (të prera hollë) 1 filxhan lëng mish viçi 1/2 filxhan salcë soje 1/4 filxhan sheqer të kaftë 1 lugë vaj sus ...

Akullore me lajthi

Përbërësit: 100 gr. lajthi 170 gr. sheqer 6 të verdha vezësh 3/4 litra qumësht 1 paketë vanilje Përgatitja: Fillimisht pjekim lajthit ...
Pica të shijshme Calzone (Video)

Pica të shijshme Calzone (Video)

Kur të dëshironi shijen e vjetër e të mirë të picës, por në mënyrën pak më ndryshe, zgjidhje ideale janë picat Calzone. Për picën Calzone do t'u ne ...
1 25 26 27 28 29 34 270 / 331 POSTS