Category: KUZHINA

1 25 26 27264 / 264 POSTS
Gullash me mish dhe pilaf

Gullash me mish dhe pilaf

Përbërësit 500 gr. mish 700 ml. ujë 1 sos 1 qepë kripë vegetë PILAFI 1 gotë oriz 3 gota ujë vegetë Përgatitja Së pari grijmë ...
Pasul me mish të terur

Pasul me mish të terur

Përbërësit 300 gr pasul 4 copë mish të terur 1500 ml ujë 2 karrota 3 qepë vaj piper i kuq 1 lugë gjelle vegete miell Përgatitja: ...
Tortë e freskët çokollatë

Tortë e freskët çokollatë

Përbërësit PËR PETËN 500 gr. biskota të bluara 5 lugë gjalpë 1 çokollatë të zezë PËR KREMIN 3 lugë kakao 4 lugë gjalpë 2 pako krem djathi ...
Gjellë me brokoli, kërpudha dhe mish pule

Gjellë me brokoli, kërpudha dhe mish pule

Përbërësit: 1 copë mesatare mish gjoks pule 20 pjesë lule brokoli 1 qepë 10 kërpudha 200 ml. ajkë 80 ml. qumësht 50 gr. djath parmezan 4 lug ...
1 25 26 27264 / 264 POSTS