Category: KUZHINA

1 20 21 22 23 220 / 221 POSTS
Mish viçi ‘Stroganoff’

Mish viçi ‘Stroganoff’

Përbërësit: 750g fileto mishi, të prerë në formë shiriti miell 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle gjalpë 1 kokërr qepe të mesme, të ...
Sallatë frutash me kremë

Sallatë frutash me kremë

Përbërësit: 500 ml. kremë për ëmbëlsira 2 lugë vanilje 3 banane 2 mollë 4 mandarina 100 gr. rrush Përgatitja: Rrahim kremin me mikser. ...
Tortë me gjalpë kikiriki

Tortë me gjalpë kikiriki

Përbërësit: 2 gota sheqer gjysëm gote qumësht 1 lugë lëng vanille 2 lugë gjelle gjalpë kikirikësh Çokollatë të shkrirë Përgatitja: Në ...
Pasta me mish pule

Pasta me mish pule

Përbërësit: 300 gr. pasta 300 gr. mish i bardhe pule 300 gr. kërpudha 300 ml. ajkë për zierje 50 gr. kaçkavall në rende 1 tufë preshi Krip ...
Gullash

Gullash

Përbërësit 500 gr. mish viçi 2 qepë 2 thelpinjë hudhër 4 lugë miell 1 lugë salcë domatesh kripë piper i kuq piper i zi Përgatitja: M ...
Mantia

Mantia

Përbërësit: 1,5 kg. miell 1 kg. mish të grirë 3 qepë Krip Biber i zi Gjalpë Vaj Përgatitja: Marrim miellin dhe e hedhim në një enë pl ...
Supë krem pule

Supë krem pule

Përbërësit: gjalpë 2 qepë 2 patate 1 karrotë 1 selino 750 ml. lëng kripë piper i zi 175 gr. pulë 300 ml. shmand majdanoz Përg ...
Gullash me mish dhe pilaf

Gullash me mish dhe pilaf

Përbërësit 500 gr. mish 700 ml. ujë 1 sos 1 qepë kripë vegetë PILAFI 1 gotë oriz 3 gota ujë vegetë Përgatitja Së pari grijmë ...
Pasul me mish të terur

Pasul me mish të terur

Përbërësit 300 gr pasul 4 copë mish të terur 1500 ml ujë 2 karrota 3 qepë vaj piper i kuq 1 lugë gjelle vegete miell Përgatitja: ...
Tortë e freskët çokollatë

Tortë e freskët çokollatë

Përbërësit PËR PETËN 500 gr. biskota të bluara 5 lugë gjalpë 1 çokollatë të zezë PËR KREMIN 3 lugë kakao 4 lugë gjalpë 2 pako krem djathi ...
1 20 21 22 23 220 / 221 POSTS