Category: KUZHINA

1 19 20 21 22 23 210 / 222 POSTS
Qofte me proshutë

Qofte me proshutë

Përbërësit për 12 qofte: 6 feta buke pancarre 1 vezë 100 gr. proshutë 50 gr. djathë parmixhan Bukë të grirë Kripë Vaj për skuqje P ...
Tortë Pjeshkë

Tortë Pjeshkë

Përbërësit: 4 vezë 4 filgjana sheqer 4 filgjana vaj 1 pluhur paste 1 vanillë sheqer lëng kokos miell Përgatitja: 4 ve, 4 filgjana s ...
Salmon me pure bizelesh

Salmon me pure bizelesh

Përbërësit: 500 gr. salmon i freskët 15 gramë qepë të kuqe 250 gr. patate 1 lugë çaji lëkurë limoni 1 gjethe dafine vaj ulliri ekstra i virgjë ...
Rrathë kungujsh me proshutë pule

Rrathë kungujsh me proshutë pule

Përbërësit për 4 persona: 2 kunguj të mëdhenj Proshutë pule në feta jo shumë të holla Djathë fontina 1 vezë 100 gr. miell Ujë të gazuar ...
Pitalka ramazani

Pitalka ramazani

Përbërësit: 1 kg. miell 0.5 litër ujë 1 gotë qumësht 1 lugë gjelle tharm buke 1 lugë gjelle kripë Përgatitja: Në një gotë me qumësht ...
Tortë antike me vishnje

Tortë antike me vishnje

Përbërësit: 5 vezë 1 filxhan sheqer (filxhani 200 ml) 1 filxhan vaj 1 filxhan jogurt 1 qese pluhur për ëmbëlsira 2 filxhanë miell ...
Brusketa me avokado dhe proshutë pule

Brusketa me avokado dhe proshutë pule

Përbërësit: Proshutë pule në kubikë Domate në kubikë Avokado në kubikë Thërrime djathi të bardhë Disa gjethe borzilok Kripë, piper Vaj ulliri ...
Supë me salsiçe, spinaq dhe fasule të bardha

Supë me salsiçe, spinaq dhe fasule të bardha

Përbërësit për 4 persona: Fasule të bardha 200 gr Spinaq 200 gr Selino një degë Qepë 1 kokërr të madhe 2 Karota 2-3 salsiçe Kripë, piper Vaj ullir ...
Tortë me boronica

Tortë me boronica

Përbërësit: 200 gr. biskota 100 gr. gjalpë 1 filxhan kafeje arra të shtypura 1 filxhan kafeje susam Për kremin 2 gota boronica të ngrira ...
Ëmbëlsirë për iftar: Tortë fanta

Ëmbëlsirë për iftar: Tortë fanta

Një recetë e lehtë dhe shumë e shijshme. (Në vend të lëngut fanta ju mund të përdorni edhe lëngun e vishnjës apo të dredhëzes) Përbërësit: 5 vez ...
1 19 20 21 22 23 210 / 222 POSTS