Category: KUZHINA

1 2 3 4 20 20 / 191 POSTS
Faktet që tregojnë përse duhet të hamë ullinj

Faktet që tregojnë përse duhet të hamë ullinj

Edhe pse në të shumtën e rasteve jemi të dhënë pas vajit të shijshëm që përfitohet nga ta, ullinjtë kanë shumë benefite të cilat i ndihmojnë organizmi ...
Ëmbëlsirë pallati

Ëmbëlsirë pallati

Përbërësit: 1l qumësht 1 gote miell 1 gote sheqer 1 vanilje 3 luge te gjelles kakao Për ta lyer: 1 shllag krem 1 gote qumësht 150 gr ko ...
Akullore nga dredhëzat për vetëm 45 sekonda! (video)

Akullore nga dredhëzat për vetëm 45 sekonda! (video)

Ju nevojiten rreth 500 gramë dredhëza të ngrira, po aq jogurt, një lugë mjaltë dhe pak liker pemësh. Sipas dëshirës mund t’i shtoni edhe një kore l ...
Bërxolla viçi me rozmarinë

Bërxolla viçi me rozmarinë

Për ta gatuar bërxollën ju duhet gjalpë, vaj ulliri dhe rozmarinë. Gatimi fillon në tigan mbi zjarr: hidhni 4 lugë gjelle vaj ulliri, 2 lugë gjalpë ...
Kos me mjaltë dhe arra për mëngjes

Kos me mjaltë dhe arra për mëngjes

NJë mëngjes super i shëndetshmë për të gjithë familjen. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen vetëm pak minuta dhe për më tepër do t’ju shijojë pa m ...
Si të bëni shtojcën për palpeta në katër mënyra (Video)

Si të bëni shtojcën për palpeta në katër mënyra (Video)

Po ju propozojnë katër shtojca për paletat përherë të shijshme! Të gjitha amvisave të reja dhe fillestarëve në kuzhinë, këshillat për gatimin e pal ...
Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)

Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)

Përbërësit: 300 g hurma, 200 g arra, 60 g kakao pluhur, 1 lugë ekstrakt vanilje, Ujë, Pak kripë. Për glazurë: 40 g kakao pluhur, Gjysmë ...
Tre përbërës, dhe drekë të shijshme do të keni në tryezën tuaj për vetëm gjysmë ore

Tre përbërës, dhe drekë të shijshme do të keni në tryezën tuaj për vetëm gjysmë ore

Nevojiten: 500 g feta mishi pule 1 krem për zierje 2 qese supë instant kërpudhash Përgatitja: Në një enë rezistuese ndaj zjarrit rendisni m ...
Si të përgatisim fileto pule me panda dhe kërpudha?

Si të përgatisim fileto pule me panda dhe kërpudha?

Përbërësit: 5 fileto pule pana 1 kuti kërpudha të fresketa kripë dhe erëza të tjera Përgatitja: Në fillim hedhim në një tenxhere me ujë të ...
Bukë e mbushur (Foto)

Bukë e mbushur (Foto)

Buka në mënyrë krejtësisht tjetër! Ju nevojiten: feta të holla buke apo tosti, 300 ml jogurt, 1 – 2 vezë, 2 domate, 50 g djathë të fortë, 1 ...
1 2 3 4 20 20 / 191 POSTS