Category: KUZHINA

1 17 18 19 20 21 34 190 / 331 POSTS

Receta për kaçamak

Kaçamaku shkon me shumë ushqime, është i shijshëm edhe me qumësht, edhe me jogurt për kafjall. Përbërësit: 5 gota ujë, 1 gotë kaçamak, 2 th ...

Kiflet e buta si gjalpë, nuk ka nevojë të prisni që të bymehen!

Ëmbëlsira të preferuara të shumicës së njerëzve janë kiflet, të buta dhe të mbushura me fill të ëmbël apo të njelmët. Përbërësit: 1 kg miell, ...
Suxhuk në skarë, të zier në birrë (video)

Suxhuk në skarë, të zier në birrë (video)

Shikoni këtë video dhe vetë gatuani këtë ushqim të shijshëm. Nuk është e thënë të jeni mjeshtër kuzhine. Me ndihmën e kësaj videoje edhe ju mund të ...

Çokollata e ngrohtë djegës

Një pije shumë dëshiruar nga të gjithë ata që adhurojnë çokollatën dhe specin djegës. Përbërësit: 400 ml qumësht, 100 g çokollatë të zezë, ...

Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer

Ëmbëlsirat më të mira bëhen nga artikujt natyrorë. Desertët vërtet të mirë bëhen shumë lehtë, ndërsa receta ka arritur nga Amerika Latine, përcjellë z ...

Sallatë Ceasar

Përbërësit: 200 gr fileto pule 1 fetë buke të thekur Sallatë jeshile 50 gr djath Parmigiano në copa të vogla 5-6 domate qershi sipas dëshi ...

Çorba shtëpiake nga mishi i pulës

Shija e çorbës do t’ju kthejë në fëmijëri. Përbërësit: 1 pulë, 2 karota, 1 rrënjë majdanozi, 3 qepë të vogla, 1 presh, 1 gotë qumësht, 1 v ...

Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Kombinim i mrekullueshëm i shijes! Përbërësit: 1 kungull i vogël, 5 copë suxhukë, Pak vaj, 6 patate të ziera, 300 g kërpudha të ziera m ...

Supë panxhari (borshi)

Recetë që mund të përgatitet lehtë dhe që ka vlera ushqimore mjaft të rëndësishme. Përbërësit për 6 persona: 1500 ml supë 420 g panxhar 2 qepë ...

Gullash viçi në mënyrën bavareze

Një gjellë e shijshme dhe një shoqëruese e mirë për një vakt dimëror. Përbërësit: 400 g qepë të kuqe 1 karotë 4 patate të mëdha 1 kg mish ...
1 17 18 19 20 21 34 190 / 331 POSTS