Category: KUZHINA

1 17 18 19 20 21 27 190 / 268 POSTS
Supë me karota

Supë me karota

    Përbërësit: 5 karota 1 degë selinoje 1 kokërr qepë (e vogël) 2 kuba koncentrat mishi 800 ml. ujë piper i zi 2 ...
Oriz me kungull dhe proshutë

Oriz me kungull dhe proshutë

    Një drekë e shpejtë dhe e shijshme që nuk kërkon shumë përbërës! Përbërësit për një tavë të vogël, për dy persona: 200 gr. o ...
Turshitë pa konservanse Domate të thara në vaj ulliri

Turshitë pa konservanse Domate të thara në vaj ulliri

    Përbërësit: Domate Hudhër Borzilok Rozmarinë Vaj ulliri Kripë Piper Fletë dafine Trumzë sipas dëshirës Përgatitja: ...
Ëmbëlsirë e lëngshme me çokollatë

Ëmbëlsirë e lëngshme me çokollatë

    Përbërësit: 60 gr. sheqer 4 vezë 50 gr. arra të bluara 20 gr. miell 20 gr. kakao 1/2 pluhur për pjekje Lëvore e 1 portoka ...
Lakër dhe biftek i kripur

Lakër dhe biftek i kripur

    Përbërësit: 1.8 kg filetë viçi (pjesa e gjoksit, e kripur me erëza) 2.8 litra ujë 1 qepë (e ndarë në katërsh) 3 karotë (të p ...
Xhem shtëpiak nga kumbullat

Xhem shtëpiak nga kumbullat

    Përbërësit: 6 kg. kumbulla 2 kg. sheqer 1 degëz lule blete apo sherbele Përgatitja: Pastroni mirë kumbullat. Me kujdes ...
Sandviç mëngjesi me shije mesdhetare

Sandviç mëngjesi me shije mesdhetare

Përbërësit: 2 kokrra vezë vaj ulliri 3 domate qershi borzilok 50 gr. djathë mozzarella kripë Përgatitja: Në një tigan shtoni vaj ulliri ...
Byreçka bifteku me kërpudha

Byreçka bifteku me kërpudha

Lëngu i mishit është i mirë edhe pa kërpudha. Por kërpudha dhe qepa me lëng mishi në këtë recetë e bëjnë të mrekullueshme mbi purenë me patate ose mbi ...
Salmon me susam dhe salcë agrumesh

Salmon me susam dhe salcë agrumesh

    Përbërësit: 4 fileta salmon i freskët 8 lugë vaj ulliri 4 lugë kafeje salcë soje 4 lugë lëng portokalli 4 lugë lëng limoni ...
Supë me kërpudha dhe patate

Supë me kërpudha dhe patate

E veçanta e kësaj supe është se bashkon patatet e paqëruara me kërpudhat. Përgatitet në vetëm 40 minuta dhe është super e shijshme Përbërësit: 2 ...
1 17 18 19 20 21 27 190 / 268 POSTS