Category: KUZHINA

1 2 3 21 10 / 208 POSTS
Receta për ëmbëlsirë të shijshme me mollë: Përgatitje e shpejtë dhe e thjeshtë

Receta për ëmbëlsirë të shijshme me mollë: Përgatitje e shpejtë dhe e thjeshtë

Kur ta përgatitni, jini të sigurt që e gjithë shtëpia do të marrë aromë fantastike. Nevojiten: 4 vezë, 1 filxhan e gjysmë sheqer (masa është ...
Recetë origjinale për mbretëreshën e sofrës së festës së Bajramit – bakllavanë

Recetë origjinale për mbretëreshën e sofrës së festës së Bajramit – bakllavanë

Bajrami është i paimagjinueshëm pa bakllava, meqenëse nesër është festa e Kurban-Bajramit, po ju sjellin njërin ndër recetat më të mira të cilat ekzis ...
Sallatë me mish toni si racion veror

Sallatë me mish toni si racion veror

Ju propozojmë mënyrën në të cilën mund të kombinoni shumë mirë makaronat dhe peshkun nga konserva. Përbërësit: 200 g makarona (integral), një ...
Salmon me perime

Salmon me perime

Recetë me një mënyrë të veçantë përgatitjeje. Një pjatë me një shije fantastike. Përbërësit: 2 fileta salmoni të freskët 2 kunguj 2 karota ...
Çokollata ‘Raffaello’: toptha më të shijshëm për vetëm 15 minuta!

Çokollata ‘Raffaello’: toptha më të shijshëm për vetëm 15 minuta!

Nevojiten: 5 dl qumësht 3 pudingë vanilje 200 g sheqer pluhur 200 g kokos 100 g lajthi të bluara 100 g lajthi të pjekura (të plota) 50 ...
Si të përgatisni akullore nga shalqiri?

Si të përgatisni akullore nga shalqiri?

Përbërësit 3,5 gota shalqi 6 lugë të gjellës mjaltë 1 lugë të gjellës lëng limoni 1/2 gota jogurt 6 kivi 1 lugë të gjellës çokollatë cop ...
Borania në mënyrë dalmatine: Shija e detit në ushqim të shëndetshëm!

Borania në mënyrë dalmatine: Shija e detit në ushqim të shëndetshëm!

Përbërësit: 400 g borani 2 patate madhësie mesatare 3 thelpinj hudhre pak kripë dhe piper pak vaj ulliri Përgatitja: Patatet i pritn ...
Ëmbëlsirë e lehtë me kokos (Video)

Ëmbëlsirë e lehtë me kokos (Video)

Përbërësit: 250 gr biskota 5 lugë të gjellës kokos 1 lugë reçel (të qershisë, e grimcuar) 70 gr margarinë 1 gotë të ujit hoplla (ajkë e ...
Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Njëra ndër pijet më të popullarizuara në botë ka recepturë të re, e cila me siguri do t’ju kënaqë. Përbërësit: 6 – 7 limonë 200 g sheqer 80 ...
Tiramisu me pjeshkë

Tiramisu me pjeshkë

Përbërësit: 1 pako biskota 3-4 pjeshkë 250 gr krem djathi ose salcë kosi 2 lugë gjelle mjaltë 50 gr çokollatë e shkrirë 1 filxhan çaji n ...
1 2 3 21 10 / 208 POSTS