Category: KURIOZITET

1 3 4 5 6 7 20 50 / 191 POSTS
Një shtëpi jo si të tjerat (Foto)

Një shtëpi jo si të tjerat (Foto)

Një shtëpi e përmbysur në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, e cila është ndërtuar nga një sipërmarrës dhe ka kushtuar thuajse sa një vilë, synon të ...
Ja çfarë ndryshimi për të mirë ka pësuar ky fëmijë vetëm për një vit (Foto)

Ja çfarë ndryshimi për të mirë ka pësuar ky fëmijë vetëm për një vit (Foto)

Kjo histori dëshmon më së miri se si keqtrajtohen fëmijët nëpër botë Në janar të vitit 2016, një humanitare daneze hyri në një mision shpët ...
Nutella e ka ndryshuar recetën sekrete

Nutella e ka ndryshuar recetën sekrete

Kompania e çokollatës e ka ndryshuar recetën sekrete të çokollatës së tyre, transmeton arbresh.info. Krijuesi I recetës Ferrero, ka bërë të dit ...
Nëse e dëgjoni këtë emër, dmth në aeroplan gjendet një njeri i vdekur (Video)

Nëse e dëgjoni këtë emër, dmth në aeroplan gjendet një njeri i vdekur (Video)

Keni dëgjuar ndonjëherë kur keni udhëtuar me aeroplan të thërritet emri 'Jim ëilson'? Nëse po ju keni udhëtuar me një person të vdekur. Aeroplanët ...
Neomi, 500 miliardë dollarë kushton megaqyteti saudit i së ardhmes (Video)

Neomi, 500 miliardë dollarë kushton megaqyteti saudit i së ardhmes (Video)

Parajsa e jetesës dhe biznesit do t’u kushtojë më shumë se 500 miliardë dollarë, por sauditët janë të gatshëm të shpenzojnë shuma marramendëse, sipas ...
98 vjeç ndërron azil për të birin 80 vjeçar (Video)

98 vjeç ndërron azil për të birin 80 vjeçar (Video)

Një nënë 98-vjeçare është transferuar në një tjetër azil për tu kujdesur për të birin e saj 80 vjeç. Ada Keating, dhe djali i saj, Tom, kanë jetuar ...
Historia e Linës, ‘nëna’ më e vogël në botë (Foto)

Historia e Linës, ‘nëna’ më e vogël në botë (Foto)

Më 14 maj 1939 Lina Medina, nga Peruja lindi një djalë në moshën 5 vjeç, 7 muaj e 21 ditë. Vajza kishte lindur më 27 shtator 1933 në Paurange, ...
Kirurgia 90 vjeçare që kryen 4 operacione në ditë

Kirurgia 90 vjeçare që kryen 4 operacione në ditë

Të dalësh në pension nuk është një kapërcim me të cilin të gjithë mjaftohen, qoftë për rutinën e përditshme e cila ndryshon në mënyrë drastike, ...
Bleu shtëpi, nën të gjeti bunkerin e madh të Luftës së Dytë Botërore (Foto)

Bleu shtëpi, nën të gjeti bunkerin e madh të Luftës së Dytë Botërore (Foto)

Richard Asare-Joy nuk donte të jetonte më në Kent, andaj ka blerë një shtëpi në Somerset të Anglisë, për të nisur një jetë të re me familje e tij. ...
A e dini sa është ora? Duket e lehtë, por askush nuk po e gjen përgjigjen! (Foto)

A e dini sa është ora? Duket e lehtë, por askush nuk po e gjen përgjigjen! (Foto)

Detyra që u është vënë përpara disa nxënësve në Kinë është shpërndarë me të madhe edhe në internet. Bëhet fjalë për një detyrë, përcjell Tele ...
1 3 4 5 6 7 20 50 / 191 POSTS