Category: KURIOZITET

1 45 46 47 48 49 50 470 / 497 POSTS
Irlandezi hapë tunel të fshehtë nga shtrati deri te kafiteria, për të pirë tinëzisht alkool nga gruaja

Irlandezi hapë tunel të fshehtë nga shtrati deri te kafiteria, për të pirë tinëzisht alkool nga gruaja

Një burrë që merret me instalimin e gypave të ujit në Omaga të Irlandës, ka hapur një tunel nga krevati i tij deri tek një kafiteri, dhe për këtë ...
Çfarë lloj gruaje jeni sipas muajit të lindjes

Çfarë lloj gruaje jeni sipas muajit të lindjes

Zbuloni më shumë për karakterin tuaj nisur nga muaji i lindjes. Janar Të lindurat në Janar janë ambicioze, konservatore dhe tepër serioze. Ato n ...
Testi më i shkurtë në botë i inteligjencës: Vetëm tri pyetje tregojnë sa jeni inteligjentë

Testi më i shkurtë në botë i inteligjencës: Vetëm tri pyetje tregojnë sa jeni inteligjentë

Testet e inteligjencës (IQ) janë të njohur sepse ofrojnë një formulë e cila ju mundëson ta krahasoni inteligjencën tuaj me të tjerëve. Testi CRT (T ...
Ky shtet i dënon me 1 vit burg, ata që pinë duhan në plazh

Ky shtet i dënon me 1 vit burg, ata që pinë duhan në plazh

Tailanda ka aprovuar një ligj të ri për të ndaluar pirjen e duhanit në plazhet më të njohura. Ata që kapen duke e shkelur ligjin do të përballen de ...
Flokët e paprera për 12vite, tani po i mbështjellë rreth trupit si fustan (Foto)

Flokët e paprera për 12vite, tani po i mbështjellë rreth trupit si fustan (Foto)

Malgorzata Kulczyk nga Londra, i ka flokët e gjatë deri te nyjat e këmbëve, pasi nuk i ka prerë për 12 vjet. Pasi janë shumë të gjatë, 32-vjeçarj ...
20 qytetet më të vizituara të 2017-ës

20 qytetet më të vizituara të 2017-ës

Për të shtatin vit rradhazi Mastercard ka publikuar “Global Destination Cities Index”, një studim që rendit qytetet më të vizituara për vitin 2017. ...
Rrota më e lartë rrotulluese në botë (Video)

Rrota më e lartë rrotulluese në botë (Video)

Ka hyrë në Librin e Rekordeve Botërore të Ginisit si vendi me rrotën më të lartë rrotulluese për zbavitje në hapësirë të mbyllur. Qendra Universale Ar ...
Takeda, kështjella mbi re (Video)

Takeda, kështjella mbi re (Video)

E ndërtuar para disa shekujsh, në maje të një mali 300 metra të lartë, në Hyogo, kështjella Takeda është një prej atraksioneve më të njohura turistike ...
Trëndafili i zi, ja ku rritet (Video)

Trëndafili i zi, ja ku rritet (Video)

Në një fshat të vogël të Turqisë, kushtet unike të tokës, dhe nivelet e ujërave nëntoksore, kanë krijuar një lloj trëndafili të veçantë. Nuk është i k ...
Hallakamë, kamioni rrëzon mijëra pica në autostradë (Video)

Hallakamë, kamioni rrëzon mijëra pica në autostradë (Video)

Një gjë e tillë ka ndodhur në Little Rock, Arkansas, kur një kamion derdhi ngarkesën e tij gjatë në mes të autostradës. https://www.youtube.com/wat ...
1 45 46 47 48 49 50 470 / 497 POSTS