Category: KURIOZITET

1 2 3 4 5 6 17 40 / 167 POSTS
Çfarë fati për gruan amerikane: Fitoi dy herë lotarinë, në të njëjtën ditë

Çfarë fati për gruan amerikane: Fitoi dy herë lotarinë, në të njëjtën ditë

Kimberly Morris nga Wake Forest, Karolina e Veriut, është me fat – sepse ajo ka fituar dy herë shumë para në lotari të hënën, 10,000 dollarë ...
Kodi i ‘Darkës së Fundit’ të Davinçit, fundi i botës më 4006

Kodi i ‘Darkës së Fundit’ të Davinçit, fundi i botës më 4006

Studiuesja italiane, Sabrina Sforza Galitzia, bëri një interpretim të pazakontë rreth 'Darkës së Fundit' të Leonardo da Vinçit. Ajo është e sigu ...
Njihuni me personat që dikur kanë vuajtur nga mbipesha, kurse sot po habitin botën me linjat e tyre trupore (Foto)

Njihuni me personat që dikur kanë vuajtur nga mbipesha, kurse sot po habitin botën me linjat e tyre trupore (Foto)

Humbja e mbipeshës nuk është punë e lehtë. Në fakt është një punë shumë e vështirë, e në veçanti në muajt e ftohtë të dimrit, kur pothuajse të g ...
Ja se si jetohet brenda shtëpisë më të famshme në Britani, e vendosur në mes të autostradës (Foto)

Ja se si jetohet brenda shtëpisë më të famshme në Britani, e vendosur në mes të autostradës (Foto)

Ajo është bërë pa dashje një nga monumentet më të famshme të Veriut të Britanisë – shtëpia që qëndron krenare midis autostradës së ngarkuar, ...
E pabesueshme, ja çmimi që u shit kjo orë (Video)

E pabesueshme, ja çmimi që u shit kjo orë (Video)

Një orë Rolex që i përkiste aktorit Paul Newman u shit në ankand në Nju Jork me një vlerë rekord prej 17,8 milionë dollarë, një rekord botëror për një ...
Vendkalimet me zebra 3D, pse janë bërë? (Video)

Vendkalimet me zebra 3D, pse janë bërë? (Video)

Në një qytezë peshkimi në Islandë për sigurinë në rrugë autoritetet kanë gjetur një ide gjeniale. Vijat e bardha ku kalojnë këmbësorët janë vizatu ...
Skuqet fontana Di Trevi (Video)

Skuqet fontana Di Trevi (Video)

Uji i Fontana di Trevi, shatërvani ikonë i kryeqytetit italian dhe një prej vendeve më të vizituara nga turistët në Romë, mori ngjyrë të kuqe kur një ...
Si e ka ndërtuar pasurinë Elon Musk dhe si i shpenzon 20 miliardë dollarët e tij (Foto)

Si e ka ndërtuar pasurinë Elon Musk dhe si i shpenzon 20 miliardë dollarët e tij (Foto)

Elon Musk mund të jetë shkencëtari më i pasur në botë Me një pasuri prej rreth 20 miliardë dollarëve, 46 vjeçari, pronar i kompanisë Tesla dhe Sp ...
I pakënaqur nga martesa? Në Britani mjafton vetëm një ‘klik’ për tu divorcuar!

I pakënaqur nga martesa? Në Britani mjafton vetëm një ‘klik’ për tu divorcuar!

I pakënaqur nga martesa? Në Britani mjafton vetëm një 'klik' për tu divorcuar! Në Britaninë e Madhe pritet të ndodhë një revolucion për sa i përk ...
17 vite për 10 fëmijë (Foto)

17 vite për 10 fëmijë (Foto)

Në të kaluarën, të paktën në vendin tonë, familjet me shumë fëmijë ishin dika normale, por tashmë situata ka ndryshuar dhe të gjesh një çift me 10 fëm ...
1 2 3 4 5 6 17 40 / 167 POSTS