Category: KURIOZITET

1 2 3 4 7 20 / 65 POSTS
Këto gjëra nuk guxoni t’i bëni nëse shkoni në Dubai, mund të arrestoheni

Këto gjëra nuk guxoni t’i bëni nëse shkoni në Dubai, mund të arrestoheni

Të gjithëve u shkon mendja tek luksi sa herë që flitet për Dubain, megjithatë ekziston edhe ana strikte e këtij vendi që ndalon disa gjëra që në shu ...
Misteri i fshatit të kukullave në Japoni (Video)

Misteri i fshatit të kukullave në Japoni (Video)

Një grua japoneze po zëvendëson gjithë të vdekurit apo të larguarit e fshatit të saj me kukulla. Tsukimi Ayano krijon kukulla sa herë që një prej b ...
Zbulohet një bunker i fshehtë në Zvicër

Zbulohet një bunker i fshehtë në Zvicër

Gazetari Joon Ian Wong ka rrëfyer për Quartz, udhëtimin e tij në Zvicër, ku ka një bunker sekret ku miliona depozitues nga mbarë bota fshehin rezerv ...
Dubai del mbi re (Video)

Dubai del mbi re (Video)

Se në Dubai ka bukuri interesante që të kënaqet syri është e pranueshme nga të gjithë. Megjithatë dicka të tillë që gjendet vetëm në atë vend ndosh ...
Brenda shtëpisë më të bukur në botë (Foto)

Brenda shtëpisë më të bukur në botë (Foto)

Villa Les Cedres është një rezidencë e vjetër 187 vjet, e cila tani ka dalë në shitje bashkë me bregun e Saint-Jean-Cap-Ferrat në jug të Francës. ...
Me 3 milionë dollarë bëheni me ishull personal

Me 3 milionë dollarë bëheni me ishull personal

Nëse po kërkoni për një shtëpi të re dhe keni mënjanë 3 milionë euro, atëherë përse të mos blini një ishull që e keni të gjithin për vete. Edhe pse ...
Brenda shtëpisë ku jeton Barack Obama me familje (Foto)

Brenda shtëpisë ku jeton Barack Obama me familje (Foto)

Familja Obama vitin e kaluar ka lëvizur në një shtëpi prej 760 metra katrorë, të cilën planifikuan të merrnin me qira në lagjen Kalorama të Uashin ...
Ky është tifozi i Gjilanit që i propozoi martesë të dashurës në stadium (Foto/Video)

Ky është tifozi i Gjilanit që i propozoi martesë të dashurës në stadium (Foto/Video)

Në stadiumin e Gjilanit, menjëher pas ndeshjes me Drenicën, ku loja përfundoi 2 me 1 pë Gjilanin, futbollistët gjilanas iu afruan tifozëve 'Skifterat' ...
Sekreti që fshihet mbrenda kësj shtëpije do të ju habis

Sekreti që fshihet mbrenda kësj shtëpije do të ju habis

Nga jashtë ajo duket si një shtëpi normale, por në vërtetë brenda saj fshihen shumë sekrete. Shumë pak e dinë se brenda shtëpisë së ndodhur në ra ...
A e dini se sa peshojnë të gjithë njerëzit e botës? (Video)

A e dini se sa peshojnë të gjithë njerëzit e botës? (Video)

Peshojmë rreth 287 milionë tonelata, nga të cilat 15 milionë tonë për shkak të personave mbipeshë dhe 3,5 për shkak të obezëve. Shifrat janë mbledh ...
1 2 3 4 7 20 / 65 POSTS