Category: KULTURE

1 2 3 10 10 / 97 POSTS
Adriana Matoshi flet për çmimin e PriFilmFest-it

Adriana Matoshi flet për çmimin e PriFilmFest-it

Aktorja e njohur kosovare, Adriana Matoshi, është shprehur se ndjehet e nderuar që ka rrëmbyer çmim në PriFilmFest. Mirënjohjen e saj për drejtuesi ...
‘Nata e Helverit’ sjell një histori ankthi në Gjilan (Foto)

‘Nata e Helverit’ sjell një histori ankthi në Gjilan (Foto)

'Nata e Helverit' është një tekst me plot ankth, frikë, dashuri e trishtim. Kjo shfaqje do jetë e pranishme të premten në Teatrin e Gjilanit. Te ...
Blerina Kllokoqi Rugova solli sfilatë si në përralla (Foto & Video)

Blerina Kllokoqi Rugova solli sfilatë si në përralla (Foto & Video)

Për të shpalosur këtë koleksion, disenjatorja Blerina Kllokoqi Rugova ishte kujdesur deri në detaje, ku jo vetëm koleksioni dhe prezantimi por edhe ve ...
Parada shqiptare në rrugët e Manhatan, i vënë ‘flakën’ New Yorkut (Video)

Parada shqiptare në rrugët e Manhatan, i vënë ‘flakën’ New Yorkut (Video)

Në Manhatan të Nju Jorkut po zhvillohet "Parada Shqiptare", një aktivitet i përvitshëm ku marrin pjesë mijëra shqiptaro-amerikanë. Këtë vit, parada ...
Boshnjaku: Sot mora ofertë për blerjen e klikimeve në YouTube (Foto)

Boshnjaku: Sot mora ofertë për blerjen e klikimeve në YouTube (Foto)

Blerja e klikimeve në rrjetin e 'Youtube'-s nga këngëtarët shqiptarë, është një temë që trajtohet qe një kohë të gjatë dhe nuk dihet nëse do t'i vijë ...
Mbushen sot 7 vjet nga vdekja e aktorit shqiptar, Bekim Fehmiu (Video)

Mbushen sot 7 vjet nga vdekja e aktorit shqiptar, Bekim Fehmiu (Video)

Sot bëhen 7 vjet nga vdekja e aktorit të njohur shqiptar Bekim Fehmiut, i cili ndërroi jetë më 15 qershor në vitin 2010. I lindur në Sarajevë, Fehm ...
SHBA: Java e Filmit Shqiptar ‘Albanian Film Week’, Edicioni 6-të në Nju Jork (Foto)

SHBA: Java e Filmit Shqiptar ‘Albanian Film Week’, Edicioni 6-të në Nju Jork (Foto)

Në "Tepiun e kuq" të Java Filmit Shqiptar të Nju Jorkut, Edijcioni i 6-të mirëpriti mysafirët e saj të veçantë: të famshëm, yjet e Hollivudit, artistë ...
Aktori i njohur hollivudian Russell Crowe do të luajë rolin e Skënderbeut

Aktori i njohur hollivudian Russell Crowe do të luajë rolin e Skënderbeut

Joe DioGuardi, ish-kongresmen në Amerikë, dëshiron ta realizojë një film mbi Gjergj Kastriot Skënderbeun. DioGuardi, i cili është me origjinë shqiptar ...
IT, rikthehet filmi më i pëlqyer horror (Video)

IT, rikthehet filmi më i pëlqyer horror (Video)

Filmi 'IT' ishte ndër më të diskutuarit dhe më të frikshmit në vitet e 90 i cili mbeti për një kohë të gjatë në mendjen e shumë personave dhe ende kon ...
Sot nis festivali i folklorit ‘Anadrinia Jehon 2017’ (Foto)

Sot nis festivali i folklorit ‘Anadrinia Jehon 2017’ (Foto)

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Rahovecit Idriz Vehapi dhe komisionit organizativ, sot nis festivali tradicional kombëtar i folklorit 'Anadri ...
1 2 3 10 10 / 97 POSTS