Category: FUN

1 39 40 41 42 43 52 410 / 514 POSTS
Foka që mrekullisht i shpëtoi balenave vrasëse (Video)

Foka që mrekullisht i shpëtoi balenave vrasëse (Video)

Arriti që mrekullisht t'i shpëtojë sulmit të disa balenave vrasëse, teksa foka u ngjit e tmerruar në varkën e disa turistëve. Ngjarja ndodhi në bri ...
Edhe Holanda ka Venedik! (Video)

Edhe Holanda ka Venedik! (Video)

Atraksion i vërtetë! Fshati Giethoorn në Holandë i cili i ka 2.620 banorë, është i njohur pothuajse për të gjithë, për veçantinë që ai bartë. Ky fs ...
Peshkatari dorëzon perlën që kushton 100 milionë dollarë (Video)

Peshkatari dorëzon perlën që kushton 100 milionë dollarë (Video)

Kjo perlë gjigante, e cila u dorëzua nga një peshkatar, mund të jetë më e madhja e zbuluar ndonjëherë në botë dhe pesë herë më e gjatë se rekordi i më ...
Kryeministri i Japonisë del nga tubi si ‘Super Mario’ (Foto & Video)

Kryeministri i Japonisë del nga tubi si ‘Super Mario’ (Foto & Video)

Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe tërhoqi shume vëmendje mbrëmjen e 21 Gushtit 2016, në ceremoninë mbyllëse të Lojërave Olimpike, duke u ngjitur në s ...
Pishina 2 milionëshe që ju lë pa fjalë (Video)

Pishina 2 milionëshe që ju lë pa fjalë (Video)

Pishina private që kushtoi dy milionë dollarë, është ndërtuar në shtëpinë e një adhuruesi të maleve në shtetin federal amerikan Juta dhe është një cop ...
Televizioni i Egjiptit suspendon 8 prezantuese – Ja pse (Video)

Televizioni i Egjiptit suspendon 8 prezantuese – Ja pse (Video)

Televizioni shtetëror i Egjiptit ka suspenduar nga puna 8 prezantuese me shkakun se ishin të shëndosha, duke u kërkuar atyre që të mbajnë dietë. Ve ...
Trump lakuriq nëpër Amerikë (Video)

Trump lakuriq nëpër Amerikë (Video)

Vëmendja e madhe e njerëzve është vënë në statujën me përmasa reale dhe lakuriqe të Donald Trump në disa qytete amerikane. Qytetarët në Neë York, L ...
Emocionues ritakimi i ushtarit me qenin (Video)

Emocionues ritakimi i ushtarit me qenin (Video)

Nuhatja është një ndër pikat më të forta të qenve, që po t'i shtosh dashurinë dhe besnikërinë për të zotin apo një person tjetër të familjes që u ka m ...
Mos pyesni për fluskat në ujë! (Foto & Video)

Mos pyesni për fluskat në ujë! (Foto & Video)

Termometri ka regjistruar temperatura deri në 30 gradë Celcius. Kinezët nuk i kanë bërë ballë kësaj nxehtësie. Në Sichuan të Kinës, plazhet dhe pishin ...
Humbi babanë por ai fitoi trashëgimi miliardëshe (Foto)

Humbi babanë por ai fitoi trashëgimi miliardëshe (Foto)

Vdekja e babait të tij ishte një humbje e madhe për të, por ai trashëgoi 9 miliardë funte pasuri. Hugh Grosvenor, 25 vjeç, është tashmë njeriu i tr ...
1 39 40 41 42 43 52 410 / 514 POSTS