Category: FASHION

1 2 3 4 5 40 / 48 POSTS

Votoni për bukuroshen shqiptare Ariana Jonuzi

Shtëpia e modës për veshjet e fëmijëve 'Chocolate' ka shpallur kampanjën për të zgjedhur fëmiun i cili do të jetë imazh i këtyre veshjeve për vitin 20 ...
Modelet më të reja të fustaneve të nusërisë (Foto)

Modelet më të reja të fustaneve të nusërisë (Foto)

Fustani i bardhë i nusërisë ka qenë gjithmonë klasik dhe i përjetshëm. Por, modelet e reja të fustaneve të nusërisë do t’ua rrëmbejnë zemrat, transme ...
Modelet e Victoria Secret shfaqen në Javën e Modës në Milano! (Foto)

Modelet e Victoria Secret shfaqen në Javën e Modës në Milano! (Foto)

Gigi Hadidit ju bashkuan dhe shoqet e tjera me të cilat punon tek ‘Victoria Secret’ dhe kjo falë Donatela Versaçe e cila mbledh engjëjt më të mirë për ...

E shpërfytyryar me acid, modelja sfilon në New York (Video)

19 vjeçarja Reshma Quereshi modele indiane, e shpërfytyruar si pasojë e një sulmi me acid, sfidoi perceptimin e bukurisë duke sfiluar në pasarelën e j ...
10 palltot ideale për vjeshtë (Foto)

10 palltot ideale për vjeshtë (Foto)

Ditët me shi veçse kanë filluar. Në ditët e tilla, një nga elementet kryesore të veshjes tek femrat janë palltot e vjeshtës. Më poshtë po ju sjelli ...

Këto janë tendencat për sezonin Vjeshtë-Dimër 2016

Në shtator, moda luan me divat, mbledh modelet e Nju Jorkut, Londrës, Milanos, Parisit dhe ndryshon garderobën tonë. Më poshtë do të zbuloni tendencat ...
Këta janë vathët që po e vërshojnë botën!

Këta janë vathët që po e vërshojnë botën!

Yjet si Gigi Hadid, Sophia Bush dhe Anna Kendrick tashmë kanë shëtitur me to, dhe prisni që shumë shpejt do të bartni bash vathë të këtillë! Fjala ...
Ja si të kombinoheni me xhinse të shkurtra (Foto)

Ja si të kombinoheni me xhinse të shkurtra (Foto)

Xhinset e shkurtra janë padiskutim një nga rrobat kryesore e verës, e sidomos të pushimeve. Përveç kombinimeve klasike, me sandale, atlete etj, ja ...
Ja si të realizoni një make-up si në vitet e 60-ta (Foto)

Ja si të realizoni një make-up si në vitet e 60-ta (Foto)

Ngjyra e bronzit dhe konturet e forta nuk shkojnë në stilin e viteve 60’. Ju duhet të përdorni një ton më të hapur ndryshe nga ajo që përdorni normali ...
Tendenca e verës 2016 – E kaltra (Foto)

Tendenca e verës 2016 – E kaltra (Foto)

E kaltra është një nga ngjyrat e tendencës për verën 2016. E freskët, e lehtë është ngjyra e duhur për të pasuruar garderobën tuaj, duke filluar nga f ...
1 2 3 4 5 40 / 48 POSTS