Cardiffi siguron kualifikimin direkt në Premier Ligë

Cardiffi siguron kualifikimin direkt në Premier Ligë

Cardiff City ka siguruar kualifikimin direkt në Premier Ligë për sezonin e ardhshëm. Në xhiron e fundit të Championshipit, Cardiffi barazoi pa gola

Cardiff City ka siguruar kualifikimin direkt në Premier Ligë për sezonin e ardhshëm.

Në xhiron e fundit të Championshipit, Cardiffi barazoi pa gola me Readingun, por kualifikimin ia mundësoi humbja e Fulhamit si mysafir i Birminghamit.

Para Cardiffit kualifikimin e kishte siguruar Wolvesi, ndërsa për vendin e tretë do të luftojnë në barazh Fulhami, Aston Villa, Middlesbrough dhe Derby.

COMMENTS