Capital T nuk është unik, inspirohet nga reperi i huaj (Foto)

‘Ndjenja më e mirë’, dy mesazhe emocionuan Dafina Zeqirin (Foto)
Elvana Gjata fejohet me Boss-in nga Tirana

Capital T është përfolur disa herë sa i përket stilit të tij të veçantë.

Por del që nuk është unik, pasi një reper i huaj me emrin Belly ka stil thuajse identik me reperin shqiptar, të cilin si duket e ka frymëzuar.

Prerja e flokëve, stili i veshjes dhe madje syzeve janë identike dhe nuk dihet nëse kjo mund të quhet rastësi.

Belly është reper i labelit Roc Nation dhe ka lindur në Palestinë.

Ai ka sjellur disa bashkëpunime me emra shumë të njohur të muzikës botërore, por që në vendin tonë nuk është i njohur.

COMMENTS