Caktohen gjyqtarët e gjysmëfinaleve në Euro 2016

Caktohen gjyqtarët e gjysmëfinaleve në Euro 2016

Ky është kundërshtari i Prishtinës në Europa League (Foto)
Granit Xhaka si në qiellin e shtatë, kështu është kur e mund kampionin (Foto)

UEFA ka caktuar gjyqtarët për ndeshjet gjysmëfinale të Euro 2016: Portugali-Uells dhe Gjermani – Francë

Nicola Rizzoli, gjyqtari italian, do të ndaj drejtësinë në ndeshjen Gjermani-Francë, takim i cili do të luhet më 7 korrik në “Velodrome” të Marsejës.

Kurse, Gjysmëfinalja tjetër mes Portugalisë dhe Uellsit do të gjykohet nga suedezi Jonas Eriksson

COMMENTS