Bjordi për Adelajdën: Faleminderit zemër, për çdo gjë dhe më fal, për çdo gjë (Foto)

Bjordi për Adelajdën: Faleminderit zemër, për çdo gjë dhe më fal, për çdo gjë (Foto)

Një romancë që përfundoi në ndarje, por që u kujtua për një kohë mjaft të gjatë si një nga historitë e dashurisë më të bujshme në Big Brother: Adela

Një romancë që përfundoi në ndarje, por që u kujtua për një kohë mjaft të gjatë si një nga historitë e dashurisë
më të bujshme në Big Brother: Adela dhe Bjordi.

Pas ndarjes nga jeta të moderatores, nuk ka mbetur pa një reagim ish-i dashuri i saj. Bjordi Mezini ka shkruar
gjatë në Instagram, në foton së Adelës.

Bjordi nuk lë pa theksuar karakterin luftarak të Adelës, madje insiston ta vërë në pah këtë anë kaq të fortë të
saj.

‘Këtë rradhë nuk kishe se si të fitoje Adel, sepse u luajt jashtë rregullave…’, shkruan ndër të tjera Bjordi i
dëshpëruar.

Më poshtë, do të mund të lexoni statusin e plotë:

‘Ti e di se sa te veshtire e kam kete pjese, sepse jam natyre cinike, dhe jam e tille pikerisht per te mos u perballur me momente si ky. Ti e di qe nuk me pelqen te flas publikisht, sidomos kur behet fjale per cfar ndjej, por ne fund te fundit kur filluam aventuren tone sebashku e kemi bere perball te gjithve ndaj dhe per kete arsye perball te gjitheve me duhet te them se cfar ndjej.
Dhe pse kunder natyres time po i shkruaj kto fjale per ty, per respekt te te gjithe atyre qe te kan dashur, te gjith atyre qe nuk ngopeshin me ty, sepse ju fute aq thell ne zemer sa asnjeri me pare nuk e ka bere. Ne kto momente nuk di cfare te mendoj e nga tja nis, koka me mbushet me kujtime dhe syte me lot.

Adel me vjen shume inat. Me vjen inat sepse je personi me I fort qe kam njohur.
Nuk e kam kuptuar kurre se ku e gjeje forcen te perballoje cfar ke perballuar gjate gjithe jetes tende.Me vjen inat sepse ke luftuar, gjithmone, dhe kjo jo ne menyre figurative, ti ke luftuar vertet per cdo gje qe arrite ne jete dhe sikur mos te mjaftonte, arrite te frymezoje nje gjenerate te tere me forcen tende.

Linde ne nje bote shume te vogel per ty dhe luftove aq shume per te zgjeruar kufijte e botes tende sa asnjeri tjeter qe kam njohur. Kur kuptove qe kjonuk mjaftonte fillove te luftoje per te ndyshuar veten tende dhe pak veta jane kaq te zgjuar dhe te guximshem per ta bere kte.
Linde ne nje bote shume te eger Adela, nje bote qe gjithsesi ka humbur cdo beteje kunder teje, sepse nuk e dinte ke kishte perballe.
Kjo bote nuk e dinte qe Adela nuk ka frike nga asgje, por kesaj rradhe nuk kishe se si te fitoje Adel, sepse u luajt jashte rregullave, dhe ishte e vetmja menyre per te te mundur.

Adel nuk jam i mire me fjalet dhe ti e di se sa pak natyre spirituale jam, do te doja te kisha thene shume me shume, por me beso kur te them qe dhe kaq paska qene tmerresisht e veshtire’.

Faleminderit Zemer, per cdo gje dhe me fal, per cdo gje.

COMMENTS