Bie Qeveria e Isa Mustafës, Kosova në zgjedhje

Bie Qeveria e Isa Mustafës, Kosova në zgjedhje

Thaçi: Lista Serbe ka veç një mundësi për ushtrinë
Mustafa bisedon me Hoyt Yee, të hënën zyrtarisht demarkacioni shkon në Kuvend

Kuvendi i Kosovës e ka mbështetur me 78 vota mocionin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë së kryeministrit, Isa Mustafa.

Sipas vlerësimeve të fundit, presidenti do të duhej që qysh nesër në konsultim me partitë parlamentare të caktojë datën e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme.

Në diskutim janë datat 11 dhe 18 qershor.

COMMENTS