Bie nga banesa një vajzë në lagjen ‘Dardania’ në Prishtinë (Foto)

Bie nga banesa një vajzë në lagjen ‘Dardania’ në Prishtinë (Foto)

KMDLNJ: Qytetarëve të Kosovës po iu shkelen të drejtat e njeriut në Shqipëri
AAK prezanton kandidatët për kryetarë komunash

Një vajzë ka rënë nga banesat në lagjen ‘Dardania’ saktësisht përballë shkollës ‘Xhemajl Mustafa’.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti, transmeton zico.tv

Ajo ka thënë se kanë marrë informatën se një vajzë rreth moshës 34 vjeçare ka rënë nga njëri kat i ndërtesës në lagjen Dardania.

Ahmeti ka shtuar se në vend të ngjarjes ka dalë policia dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës.

Ndërkaq vlen të përmendet se rastet e tilla ditëve të fundit janë shpeshtuar shumë.

pamje-nga-telegrafi

COMMENTS