Babai i Drake: Capital T po e kallë lojën në Shqiptari (Foto)

Babai i Drake: Capital T po e kallë lojën në Shqiptari (Foto)

45Babai i njërit prej reperëve më të famshëm në botë shkruan fjalët më të mira për reperin kosovar Capital T. Duket se sukseset e shqiptarëve n

45Babai i njërit prej reperëve më të famshëm në botë shkruan fjalët më të mira për reperin kosovar Capital T.

Duket se sukseset e shqiptarëve nuk e kanë plan të ndalen dhe çdo ditë e më tepër talentët po depërtojnë jashtë vendit, e madje po binë në sytë e fytyrave të njohura ndërkombëtare.

Capital T njihet si njëri ndër reperët më të suksesshëm shqiptarë i cili ka adhurues të shumtë nga të gjitha trevat, por jo vetëm.

Capo po del të jetë i njohur edhe për ndërkombëtarët e madje edhe për të famshmit.

Dennis Graham babai i Drake, njërit prej reperëve më të famshëm të momentit ka simpati të veçantë për reperin shqiptar, Capital T, madje ai thotë se e ruan shpinën e tij në SHBA.

Graham ka publikuar një fotografi të Capos në Instagram duke shkruar sipër saj: ‘Përgëzime për mikun tim, i cili po e kallë lojën në Shqipëri. Po të shoh njeri Capital T, e ruaj shpinën tënde këtu në Shtetet e Bashkuara’.

Pas publikimit të kësaj fotografie, ka reaguar edhe Capital T i cili është shprehur tejet i lumtur për shkrimin që ka bëri babai i njërit prej reperëve më motivues të tij.

‘Jeta është tmerrësisht e çmendur. Babai i idhullit dhe inspirimit tim më të madh më njeh mua dhe më ruan shpinën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Faleminderit shumë’, ka shkruar Capital T në një fotografi të publikuar në Instagram.

COMMENTS