Arsyja pse u largua Icardi nga Barcelona

Arsyja pse u largua Icardi nga Barcelona

Legjenda e NBA-s krijon probleme, largohet prej palestrës dhe më pas arrestohet prej policisë (Video)
Zyrtare: Miqësorja mes Interit dhe Milanit luhet në Kinë

Mauricio Icardi ka treguar se pse u largua nga Barcelona në kohën kur ishte talent premtues i kësaj skuadre. Icardi ka thënë se loja e Barcelonës dhe stili i tij janë dy gjëra krejtësisht të kundërta.

‘U largova nga Barcelona sepse stili im dhe loja e Barcelonës ishin dy gjëra krejtësisht të kundërta. Më përshtatet më shumë futbolli italian, por mendoj se mund ta gjej veten edhe diku tjetër. Barcelona është Barcelonë, është ëndërr e secilit futbollist, por po e jetoj ëndrrën edhe te Interi. Synimi jonë është kualifikimi në Ligën e Kampionëve, mendoj se mund të arrijmë në fund’ ka thënë Icardi.

COMMENTS