Ardit Gjebrea mesazh Greqisë për dënimin e ushtarëve që bënë shqiponjën!

Ardit Gjebrea mesazh Greqisë për dënimin e ushtarëve që bënë shqiponjën!

Ndërron jetë në moshë 36 vjeçare aktori i ‘Game of Thrones’ që njihej si britaniku më i gjatë
Projekti me të cilin Dafina Zeqiri ia mësynë tregut ndërkombëtar (Foto)

Lidhur me dënimin që Greqia i ka dhënë 7 ushtarëve që realizuan me duar simbolin e shqiponjës, Ardit Gjebrea ka reaguar dje në emisionin e tij ‘E diela Shqiptare’.

Ai është kundërpërgjigjur teksa në sfond kishte një këngë greke, përcjellë zico.tv

‘Njerëz le të jetojmë në paqe. Meqë ne dëgjojmë këngët greke, lërini edhe ata të bëjnë shqiponjën’ tha Gjebrea.

7 rekrutët janë dënuar me 60 ditë burg, aq sa është dhe dënimi maksimal që ka ligji grek për ushtrinë.

COMMENTS