Ardian Bujupi fitues i ‘Zhurma Video Music Awards 13’

Ardian Bujupi fitues i ‘Zhurma Video Music Awards 13’

Sapo ka mbaruar mbrëmja e ndarjes së çmimeve të spektaklit 'Zhurma Video Music Awards 13', eventit që ka bërë revolucion në muzikën shqiptare. Ardi

Sapo ka mbaruar mbrëmja e ndarjes së çmimeve të spektaklit ‘Zhurma Video Music Awards 13’, eventit që ka bërë revolucion në muzikën shqiptare.

Ardian Bujupi në bashkëpunim me Capital T për ‘Andiamo’, është shpallur fituesi absolut i ZhurmaVMA13, duke rrëmbyer çmimin kryesor Best Video. Pas fitores vet Ardiani është shprehur mjaft i emocionuar.

Prezantimi u bë nga këngëtarja e njohur Big Mama, e cila edhe e bëri hapjen e spektaklit.

Në hyrje të Sheshit 21, artistët dhe figurat tjera publike i priti me pyetjet e tij ngacmuese, Maksim Gjokaj.

Fjolla Morina, Gena, Shkurte Gashi, Ledri Vula, Morena Taraku, Duda ft. Noizy, Capital T, Mihrije Braha e Neki Emra, Gresa, janë disa nga artistët më të mirë që u shpërblyen për arritjet gjatë këtij viti.

Më poshtë i keni të gjithë fituesit sipas kategorive:

Best BALADA
Mihrije Braha – Si cigaren e fundit më fike

Best INTERPRET
Gena – Ma dhe dashnine

Best FOLK
Shkurte Gashi – Do të mbijetoj

Çmimi POPULLORE
Hysni Klinaku – Ku është lumturia

Best COUPLE
Zana Zhaveli & Neki Emra

Çmimi i TELEVIZIONIT – F
Gresa Behluli – I jemi

Çmimi i TELEVIZIONIT – M
Dosti – Baby cka u bo

Best ROCK
Naser Berisha – Engjujt

Best POP – DANCE
Dalool ft. Ardian Bujupi – Te du krejt

Best RnB
Fjolla Morina – Vet ke met

Best HIP HOP
Duda ft. Noizy – That fire

Best FEMALE
Morena Taraku – Inat

Best MALE
Ardian Bujupi – Te du krejt

Best COLLAB
Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo

Çmimi i NDERIT
Haki Misini MAK

Çmimi INTERNETIT
Mixey ft Capital T – Hatixhe

Best SONG 2017
Ledri Vula ft. Young Zerka – Nona

Best VIDEO 2017
Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo

COMMENTS