Aplikacioni që tregon si duken yjet pa makijazh (Foto)

Aplikacioni që tregon si duken yjet pa makijazh (Foto)

Cilit mashkull të estradës po i ‘vardiset’ Zanfina Ismaili (Foto)
Pamje të rralla: Dasma e vitit 1974 në Gjilan (Video)

Jemi mësuar t’i shohim bukuroshet e famshme të rregulluara deri në perfeksion, me veshje të shtrenjta, me flokë voluminoze dhe natyrisht me makijazh patëmetë.

Mirëpo, një aplikacion i ri mund të tregojë se si duken ato pa ndihmën e preparateve zbukuruese.

Aplikacioni i quajtur MakeApp, në mënyrë digjitale i largon gjurmët e kozmetikës nga fotografitë, ndërsa është testuat në disa prej femrave më të njohura në botë.

Dukesha e Cambridge, Kate Middleton, pastaj këngëtaret Cheryl Cole e Victoria Beckham, madje edhe kryeministrja britanike, Theresa May, janë testuar në këtë aplikacion.

Përmes këtij aplikacioni është shfaqur edhe bukuria natyrale e këngëtares shqiptare, Rita Ora.

Në fotografitë e mëposhtme mund të shihni se si duken disa prej femrave të famshme pa makijazh.

COMMENTS