Allegri,Realit:Mos mendoni se kemi vdekur

Allegri,Realit:Mos mendoni se kemi vdekur

Tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e kupës së Kosovës
Gjyqtari kosovar ndanë drejtësinë mes Gjermanisë dhe Koresë së Jugut në Kampionatin Botëror të Pingpongut

Strategu italian gjatë një konference për shtyp të mbajtur sonte para ndeshjes me Benoventon ka thënë se mendja e tij vazhdon të qëndrojë tek ndeshja e kthimit në Ligën e Kampionëve .

Deri me tani Massimiliano Allegri është shquar si një trajner që di të bëj kthesa të mëdha në rezultat, por ndoshta misioni i tij i fundit për një rikthim në Santiago Bernabeu mund të duket pak i pamundshëm.

Megjithatë Allegri aty e ka mendjen.

‘Ne duhet ta harrojmë atë humbje dhe ta fitojmë ndeshjen e ardhshme. Normalisht na duhet fitore ndaj Benoventos për ta ruajtur kreun por jemi stërvitur shumë këto ditë. Mos harroni ne ishim ata që mposhtëm 3-0 Barcelonën vitin e kaluar, andaj mos mendoni që kemi vdekur’, tha trajneri i Zonjës së Vjetër.

COMMENTS