Albin Kurti: Gjilani drejt fitores së VV’së (Foto)

Sa kanë përfituar Shqipëria e Kosova nga financimet e BE-së?
Detaje të reja për krimin misterioz: BRSS frikësohej që SHBA-të do t’i akuzojnë për vrasjen e Kennedy-t (Foto)

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti këtë të shtunë ka qëndruar në Gjilan.

Ai bashkë me anëtarë tjetër të kësaj lëvizjeje kanë vizituar disa pjesë të këtij qyteti, siç shihet nga disa fotografi të postuar nga Kurti në Facebook, ku dhe kanë zhvilluar takime me qytetarë.

“Gjilani është gati për të vendosur vetë. Sot tri javë është heshtja zgjedhore. Ndërkohë do të jemi të zëshëm si kurrë më parë, drejt fitores”, ka shkruar Kurti.

COMMENTS