Aktorja simpatike e ‘Karaday’ e dashura e ‘Xhengizit’ (Foto)

Aktorja simpatike e ‘Karaday’ e dashura e ‘Xhengizit’ (Foto)

Për publikun shqiptar njihet si 'Xhengiz' nga seriali turk 'Nënë'. Berkay Ates ndonëse me rol negativ brenda kësaj telenovele që ka bërë bujë të ma

Për publikun shqiptar njihet si ‘Xhengiz’ nga seriali turk ‘Nënë’.

Berkay Ates ndonëse me rol negativ brenda kësaj telenovele që ka bërë bujë të madhe, ka arritur që të krijoj një famë të madhe dhe të flitet shumë për të.

Në fakt ‘Xhengiz’ në jetën jashtë serialit dallon shumë nga ai brenda tij pasi konsiderohet të jetë një person shumë pozitiv.

Ai madje prej më shumë se dy vitesh është në një lidhje dashurie të cilën u mundua ta fshehë por i zbuluan mediat turke.

Berkay është i dashuri i aktores simpatike Funda Eryigit e cila ka luajtur disa role në seriale ku më i spikaturi është ai i ‘Belgin’ në serialin Karadayi.

COMMENTS