Aktorja e Hollivudit që luajti në Titanikun përballet me dramë të vërtetë

Aktorja e Hollivudit që luajti në Titanikun përballet me dramë të vërtetë

Shumë pak njerëz nuk mbajnë në mend skenën e famshme në ujë të filmit Titanik, ku Leonardo Di Caprio dhe Kate Winslet përjetojnë dramën në një dërrasë.

Aktorja britanike, Kate Winslet, dëshiron të ndërtojë një dërrasë të gjatë prej 150 metrash jashtë rezidencës së saj luksoze në jug të Anglisë për ta mbrojtur atë nga përmbytja, pavarësisht ankesave nga ambientalistët dhe konservatorët se ajo mund të dëmtojë kafshë të egra në zonë.

Pasi plani tërhoqi kritika në vitin 2015, zonja Winslet braktisi idenë pavarësisht se iu dha miratimi nga Agjencia e Mjedisit, e cila është përgjegjëse për mbrojtjen nga përmbytjet.
Anglia Natyrale e kishte kundërshtuar këtë veprim, duke pretenduar se do të dëmtonte bazat e mbrojtura të rralla të mbarështimit të shpendëve afër shtëpisë së shekullit të 17-të në perëndim të Sussex.

Ylli i shoubizit ka ringjallur propozimin për të mbrojtur shtëpinë, e cila u ble në vitin 2013 për 3.2 milionë funte mbi frikën se mund të dëmtohet nëse lumi Solent ia plas shtratin.

Konsulentët e saj insistojnë në aplikimin e tyre të planifikimit mjedisor në këshillin e Chichester se asnjë punë nuk do të ndërhynte në ndonjë nga vendet e veçanta shkencore rreth zonës së portit ose të zvogëlojë bukurinë e saj natyrore.

Fotot e paraqitura si pjesë e aplikimit tregojnë se një rrëke dhe shëtitore publike tashmë janë dëmtuar pjesërisht nga deti.

Rezultati i aplikimit për planifikim pritet para fundit të nëntorit edhe pse puna nuk ka për qëllim të fillojë deri në pranverën e ardhshme.

Znj. Winslet jeton në pronë me bashkëshortin e saj, Ned Rocknroll, nipin e Sir Richard Branson dhe tre fëmijët e saj.

COMMENTS