Aktori shqiptar që preku Hollywood-in, feston sot! (Video)

Aktori shqiptar që preku Hollywood-in, feston sot! (Video)

Një talent të jashtëzakonshëm, i cili bëri bujë të madhe kur u vërejt nga syri i regjisorëve, madje edhe i atyre ndërkombëtarë.

Është ky aktori i ri në moshë Val Maloku, i cili sot ka një ditë të veçantë, pasi mbush 14 vite, shkruan zico.tv

E befasinë e para dy viteve ia përkujton sot babai i tij, Valon Maloku. Një video ku shihet ekipi hollivudian, me të cilin Vali ka bashkëpunuar, ai e ka publikuar pak më parë në Facebook.

‘Val bir të kam syn, të kam frymë, të kam dritë, të kam energji për jetë. Keep going!’, shkruan Valoni mes tjerash me plotë emocion.

Ky është postimi i plotë:

‘Happy 14th Birthday Val!
Bir, ta kam ruajt kete video para dy viteve per befasi, kur ishte ditelindja jote e 12-te. Gjate gjirimeve duke menduar se e ke skenen e xhirimit dhe ta bene befasine krejt ekipi i filmit hollivudian me Jessica Chastain, Johan Heldenbergh, Shira Haas, regjisorja Niki Caro e plot te tjere. Producentja Kim Zubick pat pyet: njerez cka pelqen Vali me se shumti, dhe Joan ëashington tha: oooo cokollate, torte veeeçme shumeee cokollate per Valin, dhe krejt befasine ta pat pergatit mikja jone Maya Kvetny.
Val bir te kam syn, te kam fryme, te kam drite, te kam energji per jete. Keep going!’

Happy 14th Birthday Val!Bir, ta kam ruajt kete video para dy viteve per befasi, kur ishte ditelindja jote e 12-te. Gjate gjirimeve duke menduar se e ke skenen e xhirimit dhe ta bene befasine krejt ekipi i filmit hollivudian me Jessica Chastain, Johan Heldenbergh, Shira Haas, regjisorja Niki Caro e plot te tjere. Producentja Kim Zubick pat pyet: njerez cka pelqen Vali me se shumti, dhe Joan Washington tha: oooo cokollate, torte veeeç me shumeee cokollate per Valin, dhe krejt befasine ta pat pergatit mikja jone Maya Kvetny.Val bir te kam syn, te kam fryme, te kam drite, te kam energji per jete. Keep going!

Posted by Valon Maloku on Monday, October 30, 2017

COMMENTS