Aktori i ‘Harry Potter’ vuan nga depresioni (Foto)

Aktori irlandez Devon Murray nga filmi 'Harry Potter', ka zbuluar se ka vuajtur shumë nga depresioni për një kohë të gjatë. Këtë e ka bërë të ditur

Aktori irlandez Devon Murray nga filmi ‘Harry Potter’, ka zbuluar se ka vuajtur shumë nga depresioni për një kohë të gjatë.

Këtë e ka bërë të ditur në ‘Twitter’ duke thënë se ka rreth 10 vjet që vuan nga depresioni, dhe se pikërisht në Ditën Ndërkombëtare të Sëmundjeve Mendore, ka vendosur të flasë për të.

Aktori është shprehur se ndihet më mirë tani që ka kërkuar ndihmë dhe që ka folur rreth problemeve të tij mendore. Ai gjithashtu ka shtuar se periudha e dimrit është më e keqja sa i përket kësaj sëmundjeje.

Ai i ka kërkuar të gjithë fansave të tij që të kujdesen për miqtë dhe familjarët e tyre nëse dyshojnë që ndonjëri prej tyre vuan nga problemet mendore.

devon-murray-1

Bang Entertainment News

COMMENTS