Aksidentohet autobusi me nxënës, 16 persona humbin jetën

Aksidentohet autobusi me nxënës, 16 persona humbin jetën

Turisti Live në Facebook publikon plagosjen e 7 personave (Video +16)
Isa Mustafa: Nuk mund t’i marrim 8200 hektarë pa pëlqimin e pronarëve dhe shtetit të Malit të Zi

Të paktën 16 persona e kanë humbur jetën dhe 39 të tjerë kanë pësuar lëndime, pasi një autobus nga Hungaria që bartte nxënës është aksidentuar në një autoudhë në Italinë veriore, raportojnë sot mediat italiane.

Autobusi, që udhëtonte nga Franca në Hungari, e ka goditur një shtyllë të tensionit të lartë pas së cilës është përfshirë nga zjarri në mesnatë, në qytetin e Veronës, sipas të dhënave të punonjësve të emergjencës.

Pasagjerët janë nxënës nga Hungaria të moshave nga 14 deri në 18 vjeç.

COMMENTS