Aksident në qendër të Prishtinës, vetura godet keq këmbësorin (Foto)

Aksident në qendër të Prishtinës, vetura godet keq këmbësorin (Foto)

Protesta në Barcelonë kundër masave të paralajmëruara të Madridit
‘Haradinaj do ta ketë mbështetjen edhe të Listës Serbe’

Një person është goditur me veturë në afërsi të Bankës Qendrore në Prishtinë.

Ekipi i policisë dhe auto-ambulanta kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Gazetari i RTK-së ka qëlluar në vendin e ngjarjes disa minuta pas aksidentit, ku ka parë se qytetarit në fjalë që kishte pësuar lëndime të rënda trupore i është dhënë ndihma mjekësore pak metra afër vendkalimit për këmbësorë.

Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes, kanë thënë se viktima është një i moshuar dhe se vetura e ka gjuajtur rreth 3 metra larg.

Ai me auto-ambulancë është transportuar në drejtim të Qendrës Spitalore.

COMMENTS