Aeroplanët luksoz ku pos tjerash ofrohet edhe masazhë (Foto)

E lodhshme dhe stresuese është të udhëtosh për orë të tëra me avion. Por 'shpëtimi' do të ishte nëse udhëtimi do të bëhej në kabinën e klasit parë të

E lodhshme dhe stresuese është të udhëtosh për orë të tëra me avion. Por ‘shpëtimi’ do të ishte nëse udhëtimi do të bëhej në kabinën e klasit parë të një avioni. Me siguri që gjithçka do të ishte më e lehtë.

Më poshtë mund të gjeni 9 kabinat më luksoze të avionëve në botë, të cilat ofrojnë komoditet, por sigurisht që jo secili prej nesh ka mundësinë të udhëtojë në to. Të paktën kënaqni sytë tuaj!

10-kabina

kabina-10-1

9. Klasi i parë i ‘British Airway’, renditet në vendin e 10 për komoditetin që ofron. Mes gjërave që ofrohet në këtë kabinë është edhe një ekran 23 inç.

kabina-9-1

8. Japan Airlines Sky Suite 777, kabina e klasit të parë këtu është totalisht e veçuar nga pjesa tjetër e avionit. Ju mund të rezervoni një udhëtim në suitën e këtij avioni vetëm muajin ardhshëm, pasi deri atëherë rezervimet janë të mbyllura.

kabina-8

7. ‘AirFrance’ ua ofron opsionin La Premiere, i cili mund të kushtojë deri në 10.000 dollarë, e i cili vjen me një suitë personale në të cilën ju mund ta ktheni ulësen tënde në një shtrat.

kabina-71

kabina-7

6. Klasi i parë në Qatar Airway mund të kushtojnë deri në 5000 dollarë. Sediljet u mundësojnë një gjumë tejet të rehatshëm me krevatet e tyre më komod.

kabina-6-1

kabina-6

5. Biletat e klasit të parë të udhëtimeve ‘Qantas’, çmimi i të cilave mund të shkojë mbi 15.000 dollarë, iu ofrojnë juve gjëra nga më të ndryshme, si shikim të filmave 3D, masazhë etj.

kabina-51

kabina-52

kabina-5

4. ‘Thai Airways’, një TV 21 inç me e shumë gjëra të tjera, ofrojnë një komoditet mjaft të lartë. Një biletë vetëm vajtje nga Nju Jorku në Bangkok do të kushtojë rreth 6.000 dollarë.

kabina-41

kabina-42

kabina-4

3. Fluturimet e klasit të parë me Cathay Pacific Airways, të cilat kushtojnë rreth 28.000 dollarë. Do të keni TV-në tuaj personal.

kabina-21

kabina-22

kabina-2

2. Ky shtrat në ‘Singapor Airlines’ mund të jetë shumë herë më i rehatshëm se ai që ju mund të keni në shtëpitë tuaja.

kabina-11

kabina-12

kabina-1

1. Etihad Airways, linja ajrore kombëtare e Emirateve të Bashkuara Arabe, ka disa opsione të ndryshme luksoze. Ata që e rezervojnë një biletë të çmimit 30.000 dollarë, do të kenë shërbëtorin e tyre privat, banjon, dhomën e ndejës, dhe dhomën e gjumit.

COMMENTS