AAK prezanton kandidatët për kryetarë komunash

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar kandidatët për kryetar komunash. Kryetari i kësaj partie, njëherësh kandidati për kryeministër Ramus

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar kandidatët për kryetar komunash.

Kryetari i kësaj partie, njëherësh kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj ka njoftuar për emrat e kandidatëve.

Këta janë personat që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit:

Bali Muharremaj në Suharekë, Smajl Latifi në Rahovec, Xhafer Gashi në Obliqi, kryetar aktual i kësaj komune, Zenun Elezaj në Klinë, Agron Kuçi në Junik – kryetar aktual dhe Bashkim Ramosaj në Deçan.

COMMENTS