Search query:

1 2 3 533 10 / 5322 POSTS
KQZ: Këtë javë shpallen rezultatet përfundimtare

KQZ: Këtë javë shpallen rezultatet përfundimtare

Gjatë kësaj javë pritet shpallja zyrtare e rezultatit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, të mbajtura më 11 qershor. Komisioni Qen ...
Michael Jackson në vitin 1999: Më dhemb zemra për fëmijët e Kosovës (Foto/Video)

Michael Jackson në vitin 1999: Më dhemb zemra për fëmijët e Kosovës (Foto/Video)

Madje në vitin 1999, siç kanë shkruar mediet gjermane, ai mblodhi para në Seul dhe në Gjermani për të ndihmuar kosovarët që po kalonin në kohë lufte. ...
Zgjedhjet në Shqipëri, PS pranë një fitoreje të thellë

Zgjedhjet në Shqipëri, PS pranë një fitoreje të thellë

Deri më tani Komisioni Qendror i Zgjedhjeve raporton se janë numëruar rreth gjysma e kutive të votimit në rang vendi. Deri më tani rezulton se Partia ...
Nga sot hapet pishina e Gërmisë

Nga sot hapet pishina e Gërmisë

Nga mëngjesi i ditës së sotme, pishina e Gërmisë ka hapur dyert për vizitorët e saj. Deri në orën 12 në këtë pishinë hyrja do të jetë gratis, ndërs ...
KQZ-ja: Të mos ndërpritet numërimi në asnjë mënyrë, pavarësisht lodhjes

KQZ-ja: Të mos ndërpritet numërimi në asnjë mënyrë, pavarësisht lodhjes

KQZ-ja është mbledhur sot në orën 10:00 për të trajtuar problemin e shtyrjes së numërimit në disa KZAZ deri në 10 orë. Si Kryetari Klement Zguri ashtu ...
Kështu ndodhi incidenti në Gllumovë të Shkupit ku mbetën të vdekur katër persona

Kështu ndodhi incidenti në Gllumovë të Shkupit ku mbetën të vdekur katër persona

Festa e Bajramit është shndërruar në ditë zie për banorët e fshatit Gllumovë. Ky fshat dje përjetoi një vrasje të katërfishtë. Tragjedia ka ndodhur rr ...
Pjesëmarrja në nivel kombëtar 43,88%, votuan vetëm 19% e femrave

Pjesëmarrja në nivel kombëtar 43,88%, votuan vetëm 19% e femrave

Në Shqipëri në nivel kombëtar kanë marrë pjesë në votime rreth 43,88 përqind e qytetarëve.   Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, bazuar nga të d ...
Premierë: Ledri Vula dhe Young Zerka publikojnë ‘Nona’ (Video)

Premierë: Ledri Vula dhe Young Zerka publikojnë ‘Nona’ (Video)

Këngëtari Ledri Vula ka lansuar projektin më të ri të quajtur Nona. Kjo këngë është bashkëpunim i Ledrit me Young Zerka. Kënga është mjaft ritm ...
Ja çfarë e detyroi të bëj këngëtarja turke vajzën e Shyhrete Behlulit pasi ia vjedhi këngën (Video)

Ja çfarë e detyroi të bëj këngëtarja turke vajzën e Shyhrete Behlulit pasi ia vjedhi këngën (Video)

Vajza e Shyhrete Behlulit, këngëtarja Engjellusha Salihu, para disa dite është akuzuar për vjedhjen e muzikës dhe miksimit në këngën e re të saj ‘Kana ...
Blerim Gjoci flet për ndarjen me bashkëshorten (Video)

Blerim Gjoci flet për ndarjen me bashkëshorten (Video)

Aktori Blerim Gjoci ishte i ftuari i radhës i n’ZOOM. Ai mes tjerash foli edhe për jetën e tij private, shkruan zico.tv Blerimi ishte i martuar ...
1 2 3 533 10 / 5322 POSTS