28 Nëntori ditë pushimi

28 Nëntori ditë pushimi

Lajmi i fundit nga Gjykata Speciale: Emërohet Kryeprokurori i ri
I akuzuari për planifikim të sulmit gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael, nuk paraqitet në gjykatë

Dita e Flamurit, 28 Nentori edhe zyrtarisht është shpallur ditë pushimi.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, duke u bazuar në Ligjin për festat zyrtare, ka vendosur që 28 Nëntorin, si ditë e shqiptarëve, ta shpallë ditë pushimi, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

‘Haradinaj e shpallë ditë pushimi 28 Nëntorin që njihet tradicionalisht si ‘Dita e Flamurit’, për t’i respektuar vlerat historike dhe kulturore si dhe traditat e mira familjare e shoqërore’, thuhet në komunikatë.

COMMENTS