1 38 39 40397 / 397 POSTS
FFK-ja kundër ‘ndeshjeve humanitare’ ku bëhen fyerje e provokime nga serbët

FFK-ja kundër ‘ndeshjeve humanitare’ ku bëhen fyerje e provokime nga serbët

Flamuj të Serbisë ishin shfaqur në majin e kaluar në stadiumin 'Dragan Gjajiq' në Graçanicë, në qendër të Kosovës. Kishte pasur edhe thirrje e këngë t ...
Reali prek finalen për herë të tretë me radhë

Reali prek finalen për herë të tretë me radhë

Real Madridi ka kaluar në finale të Ligës së Kampionëve për herë të tretë me radhë, duke eliminuar Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm 4 me 3 ...
Në Kosovë vazhdon moti i ngrohtë, priten reshje lokale shiu

Në Kosovë vazhdon moti i ngrohtë, priten reshje lokale shiu

Ditët e para të majit në Kosovë vazhdojnë të jenë me mot të ngrohtë dhe reshje lokale shiu. Sipas meteorologëve temperaturat mbesin mbi vlera mesat ...
Koalicioni i përçarë rreth Thaçit kryenegociator

Koalicioni i përçarë rreth Thaçit kryenegociator

Propozimi i kryeministrit Ramush Haradinaj që udhëheqja e dialogut me Serbinë t’i dorëzohet presidentit Hashim Thaçi nuk gëzon mbështetje as brenda ko ...
Rama e ka cilësuar Turqinë partner strategjik të Shqipërisë

Rama e ka cilësuar Turqinë partner strategjik të Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka cilësuar Turqinë si vend mik dhe partner strategjik të Shqipërisë. Rreziku permanenti Turqisë për kryeminist ...
19 vjet nga masakrimi i 116 shqiptarëve në Studime

19 vjet nga masakrimi i 116 shqiptarëve në Studime

Më 2 maj 1999, civilë shqiptarë të fshatit Studime të Vushtrrisë u morën dhe vranë nga forcat serbe. Sot e asaj dite ende nuk është vënë drejtësi për ...
Tahiri: Pres vlerësim pozitiv nga BE-ja në luftimin e korrupsionit

Tahiri: Pres vlerësim pozitiv nga BE-ja në luftimin e korrupsionit

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se delegacioni teknik i Bashkimit Evropian, që viziton këtë javë Kosovën, do të japë vlerësim pozitiv pë ...
1 38 39 40397 / 397 POSTS