1 2 3 4 5 6 40 40 / 392 POSTS
Gjuriq: S’më duhet pasaporta e një shteti të rremë siç është Kosova

Gjuriq: S’më duhet pasaporta e një shteti të rremë siç është Kosova

Shefi i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka refuzuar ftesën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për t’u pajisur me pasaportë ...
Mospërfshirja e Hadërgjonajt te Zvicra, mundësi për Kosovën

Mospërfshirja e Hadërgjonajt te Zvicra, mundësi për Kosovën

Mbrojtësi i krahut të djathtë, kosovari Florent Hadërgjonaj nuk është përfshirë në listën e zgjeruar te Përfaqësuesja e Zvicrës për botërorin 'Rusia 2 ...
Ndryshimi i formatit të dialogut të Brukselit, kthen procesin prapa

Ndryshimi i formatit të dialogut të Brukselit, kthen procesin prapa

Ndryshimi i formatit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, do ta kthente procesin prapa, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike në ...
Demi Rose shkëlqen në të kuqe (Foto)

Demi Rose shkëlqen në të kuqe (Foto)

Demi Rose është një nga femrat më të përfolura për shkak të linjave të saj bombastike. Bukuroshja 23 vjeçare, është mjaft aktive edhe në rrjetet so ...
Ju kujtohet Savashi? Kjo është femra bukuroshe përkrah tij..(Foto)

Ju kujtohet Savashi? Kjo është femra bukuroshe përkrah tij..(Foto)

​Aktori i njohur turk Murat Yıldırım, i cili u bë i njohur për shqiptarët me rolin e tij në serialin 'Dashuri dhe Ndëshkim'. Në këtë serial ai lua ...
19 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit

19 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit

Me 16 maj 1999, atëherë kur lufta gati arriti një vit në Kosovë, Ukshin Hoti arrin te fundi i dënimit të tij politik në burgun e Dubravës, pasi u arre ...
Edhe Vuçiq udhëton sot për në Samitin e Sofjes, ku do të marrë pjesë edhe Kosova

Edhe Vuçiq udhëton sot për në Samitin e Sofjes, ku do të marrë pjesë edhe Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të marrë pjesë në Samitin e BE dhe udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor në Sofje të enjten, 17 maj. Ai do të ketë ...
Skenari i Serbisë për Kosovën

Skenari i Serbisë për Kosovën

Serbia po bën përpjekje që ta imponojë skenarin e bosnjëzimit të Kosovës dhe kjo nuk duhet lejuar. Kështu u tha në konferencën e organizuar nga In ...
1 2 3 4 5 6 40 40 / 392 POSTS