1 2 3 10 / 27 POSTS
Çifti më i fortë në botë (Video)

Çifti më i fortë në botë (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=cbi2RX6cOoU ...
​Plagosja në Prishtinë, pamje të momentit kur të arrestuarit sulmojnë policinë (Video)

​Plagosja në Prishtinë, pamje të momentit kur të arrestuarit sulmojnë policinë (Video)

Të dyshuarit për plagosjen e sotme në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, gjatë momenti të arrestimit kanë sulmuar pjesëtarët e policisë. Edhe pse t ...
A e dinit se Butrint Imeri kishte një këngë me pjesëmarrësen e Eurovisionit, Eleni Foureira? (Video)

A e dinit se Butrint Imeri kishte një këngë me pjesëmarrësen e Eurovisionit, Eleni Foureira? (Video)

Eleni Foureira është nga Fieri i Shqipërisë. Këngëtarja shqiptare, ishte përfaqësuesja e Qipros në edicionin e 63-të të festivalit evropian të këng ...
Njerëzit me çrregullime të të rrahurave të zemrës rrezikohen nga dementia

Njerëzit me çrregullime të të rrahurave të zemrës rrezikohen nga dementia

Njerëzit me të rrahura të çrregullta të zemrës, shpejt ose ngadalë, janë më të rrezikuar që të preken nga sëmundja e dementias. Por, siç thotë stud ...
Pse disa sëmundje prekin vetëm femrat?

Pse disa sëmundje prekin vetëm femrat?

A ka ndryshim në përballimin e sëmundjeve midis femrave dhe meshkujve? Në kongresin vjetor të 'Shoqatës Amerikanë të Mikrobiologjisë' i organizuar ...
Në ceremoninë e transferimit të ambasadës amerikane në Jerusalem merr pjesë edhe Shqipëria

Në ceremoninë e transferimit të ambasadës amerikane në Jerusalem merr pjesë edhe Shqipëria

Edhe pse Shqipëria nuk votoi në Kombet e Bashkuara pro vendimit të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izra ...
Jovanoviq: Zarfi i pavarësisë do të vuloset me njohjen e Kosovës nga Serbia

Jovanoviq: Zarfi i pavarësisë do të vuloset me njohjen e Kosovës nga Serbia

Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë, Millosh Jovanoviq, ka akuzuar sot presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se po përpiqet të heqë dorë nga pë ...
Ekipi i futsallit KF ‘Malisheva’ hynë në Superligën e Kosovës në Futsall

Ekipi i futsallit KF ‘Malisheva’ hynë në Superligën e Kosovës në Futsall

Ekipi i futsallit KF 'Malisheva', pas fitores së mbrëmshme si mysafir, në xhiron e fundit të këtij sezoni, ka arritur të renditet në vendin e dytë në ...
‘NATO do të qëndrojë në Kosovë shumë vite, ndoshta edhe më gjatë’

‘NATO do të qëndrojë në Kosovë shumë vite, ndoshta edhe më gjatë’

Kryetari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s Paolo Ali, duke folur për Kosovën ka thënë se asaj i duhet siguria dhe stabiliteti. 'NATO-ja dhe KFOR-i ...
1 2 3 10 / 27 POSTS