1 2 3 10 / 26 POSTS
Armenia pritet ta njohë Kosovën

Armenia pritet ta njohë Kosovën

Armenia e ka zgjedhur sot kryeministrin e saj të ri, liderin opozitar Nikol Pashinyan Kjo gjë pritet të ndryshojë politikën e këtij vendi me 3 milion ...
‘Nihan’ shkëlqen në foton e fundit (Foto)

‘Nihan’ shkëlqen në foton e fundit (Foto)

Aktorja turke Neslihan Atagul e cila në publikun shqipëtar u bë e njohur me rolin e saj në serialin 'Kara Sevda', me emrin 'Nihan'. Ajo përveç aktr ...
Çanak fton Vjosa Osmanin në Kuvendin e Serbisë, Shesheli kundër

Çanak fton Vjosa Osmanin në Kuvendin e Serbisë, Shesheli kundër

Kryetari i Komitetit për Integrim Evropian të Kuvendit të Serbisë, Nenad Çanak, ka ftuar në tubimin që do të organizojë edhe kryetaren e Komisionit pë ...
Eurovizion, Gent Beshpepa dhe Eleni Fouriera këndojnë sonte! (Foto)

Eurovizion, Gent Beshpepa dhe Eleni Fouriera këndojnë sonte! (Foto)

Këtë mbrëmje nis Festivali Europian i Këngës, i cili këtë vit zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë. Shqipëria këtë vit do të përfaqësohet nga këngë ...
BERZH-i ndan 100 milionë euro për projekte të infrastrukturës lokale dhe mjedisit në Kosovë

BERZH-i ndan 100 milionë euro për projekte të infrastrukturës lokale dhe mjedisit në Kosovë

Delegacioni i Kosovës, i kryesuar nga ministri i Financave Bedri Hamza është duke marrë pjesë në takimet vjetore të organizuara nga Banka Evropiane pë ...
Haradinaj nuk sheh interesim nga askush për zgjedhje të jashtëzakonshme

Haradinaj nuk sheh interesim nga askush për zgjedhje të jashtëzakonshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk po sheh interesim nga askush për zgjedhje të jashtëzakonshme, pavarësisht se partitë opozita ...
Muffins me shije portokalli

Muffins me shije portokalli

Të lehtë, të shpejtë e jashtëzakonisht të shijshëm. Këta muffins do t’i gatuani shumë e shumë herë… Përbërësit: 200 gr miell 30 gr niseshte 12 ...
MASHT-i merr vendim për kompensimin e tri ditëve të mësimit të humbura gjatë dimrit

MASHT-i merr vendim për kompensimin e tri ditëve të mësimit të humbura gjatë dimrit

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim për kompensimin e tri ditëve të humbura të mësimit në të gjitha shkolla ...
1 2 3 10 / 26 POSTS