1 2 10 / 18 POSTS
Vërshime në Gjilan, ekipi i emergjencës evakuon qytetarët

Vërshime në Gjilan, ekipi i emergjencës evakuon qytetarët

Si pasojë e të reshurave të shumta të shiut në mesditën e së dielës komuna të shumta të Kosovës patën vërshime. Por, një moment më delikat duket se ...
Përmbytje në Ankara

Përmbytje në Ankara

Rrugët e Ankarasë u kthyen në lumenj pasi kryeqyteti turk u godit nga rrebeshe të paprecedentë shiu. Pamjet e burrit që e përdor makinën si dërrasë ...
City ndan pikët me Huddersfieldin

City ndan pikët me Huddersfieldin

Manchester City nuk ka arritur t’i marrë pikët e plota në sfidën e sotme në shtëpi kundër Huddersfieldit. Përkundër që pati një dominim të madh sku ...
Kurti e Pacolli injorojnë tryezën e Veselit për të martën

Kurti e Pacolli injorojnë tryezën e Veselit për të martën

Të paktën dy parti politike do të injorojnë Tryezën e partive politike të thirrur kësaj radhe nga PDK’ja, të martën e ardhshme. Rexhep Selimi ka thënë ...
‘Fikrija’ e shëndosh? Gaboheni rëndë, shikojeni sa tërheqëse është në realitet (Foto)

‘Fikrija’ e shëndosh? Gaboheni rëndë, shikojeni sa tërheqëse është në realitet (Foto)

Yeşim Ceren Bozoğlu duhet të ndihet me fat që është pjesë e serialit 'Kalbimdeki Deniz', pasi roli i saj i 'Fikriyes' ishte ai që i solli suksesin në ...
Serbët përleshen për Sheshelin

Serbët përleshen për Sheshelin

Policia serbe ka bllokuar të gjitha rrugët që çojnë në një fshat në veriperëndim të Beogradit, për të parandaluar liderin ultranacionalist, që të mbaj ...
‘Ju dhashë shpirtin si të ishte nata e fundit!’ Çfarë i ndodhi Flori Mumajesit?

‘Ju dhashë shpirtin si të ishte nata e fundit!’ Çfarë i ndodhi Flori Mumajesit?

Kantautori Flori Mumajesi dhe një pjesë e grupit 'Threedots' kanë performuar mbrëmjen që lamë pas në një nga lokalet e njohura në Tiranë. Megjithat ...
Mos u nisni për në Mal të Zi, kjo ju pret

Mos u nisni për në Mal të Zi, kjo ju pret

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka njoftuar se rruga rajonale që lidh Kosovën me Malin e Zi do të mbyllet për 24 orët e ardhshme si pasojë ë rrës ...
Arrat parandalojnë kancerin e zorrëve

Arrat parandalojnë kancerin e zorrëve

Konsumi i përditshëm i arrave mund të parandalojë sëmundjen e zemrës dhe kancerin e zorrëve duke inkurajuar bakteret 'e mira' në zorrë, sugjeron një h ...
1 2 10 / 18 POSTS