1 2 3 10 / 30 POSTS
Yll Limani aspak i kujdesshëm, përdor fjalë banale në intervistë (Video)

Yll Limani aspak i kujdesshëm, përdor fjalë banale në intervistë (Video)

Këngëtari i cili tani po njihet edhe si tekshkrues Yll Limani ishte në n’ZOOM. Ai ka promovuar këngën e re me titull ‘Ska dashni’, përcjell arbresh ...
Gerrardi zyrtarizohet trajner i Rangersit (Video)

Gerrardi zyrtarizohet trajner i Rangersit (Video)

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard do ta fillojë karrierën si trajner me një ekip senior me gjigantin skocez, Rangers. Rangers para pak çasteve ...
Valton Krasniqi nis një lidhje të re dashurie (Foto)

Valton Krasniqi nis një lidhje të re dashurie (Foto)

Këngëtari Valton Krasniqi është aktiv me projekte të reja. Ai është në përgatitje të disa këngëve të reja, shkruan arbresh.info. Edhe jeta e tij ...
Niveli i punësimit dhe përqindja e bizneseve që udhëhiqen nga gratë mbetet i ulët

Niveli i punësimit dhe përqindja e bizneseve që udhëhiqen nga gratë mbetet i ulët

Dhoma Ekonomike e Grave të Kosovës – G7, në bashkëpunim me Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë dhe Bankën TEB, kanë mbajtur aktivitetin Gratë N ...
1642 projekte bujqësore në Kosovë presin mbështetje

1642 projekte bujqësore në Kosovë presin mbështetje

Një numër i madh i fermerëve dhe agrobizneseve kanë aplikuar për të përfituar përkrahje në projektet e tyre në kuadër të masave mbështetëse të 'Progra ...
Ju kujtohet vajza Zhades? Tash ajo po çmend me foto nudo (Foto)

Ju kujtohet vajza Zhades? Tash ajo po çmend me foto nudo (Foto)

Duke qenë një nga serialet më të ndjekur, me siguri të gjithë e mbani mend 'Kloni', prodhim I vitit 2001 që mblodhi para ekranit teleshikues nga e gji ...
Hoxha: Me gjithë sfidën e liberalizimit të vizave, kosovarët nuk u dëshpëruan në BE-në

Hoxha: Me gjithë sfidën e liberalizimit të vizave, kosovarët nuk u dëshpëruan në BE-në

Në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Gjermani-Kosovë, me moton Demokracia më e re evropiane: Pavarësia, pluralizmi, integrimi, minis ...
UNDP në Kosovë me shefe të re, e takon kryeministri

UNDP në Kosovë me shefe të re, e takon kryeministri

Kryeministri Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim, shefen e re të UNDP-së, për Kosovë, Ulrika Richardson, udhëheqëse e Prog ...
Kryeministri dëshiron që Gjermania të bëhet investitori më i madh në Kosovë

Kryeministri dëshiron që Gjermania të bëhet investitori më i madh në Kosovë

Republika e Kosovës në nisjen e vet si shtet ka pasur menjëherë partneritetin, miqësinë, përkrahjen e Republikës Federale të Gjermanisë. Ky partnerite ...
Njihuni me ‘binjaken’ e Soni Malajt, ngjashmëria e tyre është e ‘frikshme’ (Foto)

Njihuni me ‘binjaken’ e Soni Malajt, ngjashmëria e tyre është e ‘frikshme’ (Foto)

Këngëtarja shqiptare Soni Malaj e ka një sozi dhe ngjashmëria e tyre është e 'frikshme'. Sozia e saj, është një vajzë e njohur me 5.5 milionë ndje ...
1 2 3 10 / 30 POSTS