1 2 3 4 10 / 39 POSTS
Tahiri beson në nota pozitive nga BE për liberalizimin e vizave

Tahiri beson në nota pozitive nga BE për liberalizimin e vizave

Nesër në Kosovë pritet të arrijë një mision i Komisionit Evropian, për vlerësimin e përmbushjes së kritereve për liberalizimin e vizave. Ministri i ...
Kotzias pret marrëveshje me Shqipërinë në fund të majit

Kotzias pret marrëveshje me Shqipërinë në fund të majit

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias u shpreh optimist se negociatat me Shqipërinë do të përmbyllen me një marrëveshje deri në fund të muajit m ...
Milani monitoron situatën e Wilsheret tek Arsenali

Milani monitoron situatën e Wilsheret tek Arsenali

Milani raportohet se është gati të bëjë ofertë për Jack Wilsheren nëse dështon të vazhdojë kontratën me Arsenalin. Kontrata e anglezit skadon në fu ...
Nisi punën Bordi Drejtues i Sigurimeve Shëndetësore

Nisi punën Bordi Drejtues i Sigurimeve Shëndetësore

Pas emërimit, ditë më parë, të Bordit të Sigurimeve Shëndetësore (FSSh) nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës, në Ministrinë e Shëndetësisë sot ...
Sipas KMDLNJ, çështja e të pagjeturve nuk zgjidhet me rezoluta e premtime

Sipas KMDLNJ, çështja e të pagjeturve nuk zgjidhet me rezoluta e premtime

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) përmes një kumtese për media, ka kritikuar politikanët kosovarë dhe ndërkombëtarët ...
Murale me thirrje për luftë në veri të Mitrovicës  (Foto)

Murale me thirrje për luftë në veri të Mitrovicës (Foto)

Sheshit 'Shumadia' në veri të Mitrovicës, përveç përmendores së 'Car Llazarit' tani i janë shtuar edhe dy murale me dimensione të mëdha dhe me përmbaj ...
‘Triple-doublet’ e Mossit i japin krah Bashkimit

‘Triple-doublet’ e Mossit i japin krah Bashkimit

Fundori i Bashkimit, Aaron Walton-Moss, po dëshmohet si specialist i 'triple-doubleve' edhe tek ekipi prizrenas, shkruan sot Koha Ditore. Walton-Mo ...
Roma kërkon mrekullinë e radhës për të arritur në finale

Roma kërkon mrekullinë e radhës për të arritur në finale

Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco, thotë se skuadra e tij duhet të synojë një mrekulli kundër Liverpoolit për të arritur në finale të Ligës së Ka ...
Vidali i quan ‘minj’ lojtarët e Realit  (Foto)

Vidali i quan ‘minj’ lojtarët e Realit (Foto)

Mesfushori i Bayern Munichut, Arturo Vidal ka shpërthyer me fyerje ndaj Real Madridit dhe gjyqtarit pasi ekipi i tij u eliminua në gjysmëfinalen e Lig ...
Aktivisti i VV-së ndalohet në kufirin me Shqipërinë

Aktivisti i VV-së ndalohet në kufirin me Shqipërinë

Lëvizja Vetëvendosje njofton se aktivisti i saj, Egzon Balaj është ndaluar sot derisa po kalonte kufirin me Shqipërinë. VV-ja përmes një komunikate ...
1 2 3 4 10 / 39 POSTS