1 2 3 40 10 / 397 POSTS
Britania nuk i jep vizë pronarit të Chelseas, rusit Roman Abramovich

Britania nuk i jep vizë pronarit të Chelseas, rusit Roman Abramovich

Autoritetet britanike nuk i kanë dhënë një vizë të re oligarkut rus dhe pronarit të Chelsea-s Roman Abramovich, ndërsa nuk është e qartë se do t'i jep ...
‘Shqiptarët e Kosovës e dëshirojnë pasaportën e Serbisë’

‘Shqiptarët e Kosovës e dëshirojnë pasaportën e Serbisë’

Shqiptarët e Kosovës çdo ditë po vijnë në komunën tonë me kërkesë për nxjerrje të certifikatës për shtetësi të Serbisë e cila është e domosdoshme për ...
Miratohet në parim Projektkodi Penal i Kosovës

Miratohet në parim Projektkodi Penal i Kosovës

Komisioni për Legjislacion ka miratuar në parim Projektkodin Penal të Kosovës, i cili para anëtarëve të këtij komisioni e ka prezantuar ministri i Dre ...
Zidan në medyshje për Bale

Zidan në medyshje për Bale

Real Madridi është gati për Championsin dhe numërimi mbrapsht tashmë ka filluar. Të gjithë kanë mendjen tek Kiev dhe 45 minutat e para ndaj Villarr ...
Prishtina e pafuqishme ta ‘shkundë’ Dritën, titulli shkon në Gjilan

Prishtina e pafuqishme ta ‘shkundë’ Dritën, titulli shkon në Gjilan

Drita ka arritur të menaxhojë ndeshjen e fundit dhe vendimtare të sezonit, për të kthyer titullin e kampionit në qytetin e Gjilanit pas 15 vitesh. ...
Ministri Todosijeviq do përshtatjen e ligjeve të Kosovës për AKS-në

Ministri Todosijeviq do përshtatjen e ligjeve të Kosovës për AKS-në

Puna në statutin e Asociacionit të Komunave Serbe (AKS) po ecën pa probleme, ka deklaruar ministri në dorëheqje i Ministrisë së Administrimit Lokal Iv ...
Haradinaj: Telekomi duhet të shpëtohet nga bankrotimi, ulja e pagave në të mirë të tyre

Haradinaj: Telekomi duhet të shpëtohet nga bankrotimi, ulja e pagave në të mirë të tyre

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së Qeverisë për krizën që është aktualisht Telekomi i Kosovës. tha se Qeveria nuk k ...
Arrestohet T.I

Arrestohet T.I

Këngëtari T.I. është arrestuar ditën e mërkurë në lagjen ku banon. Sipas raportit të policisë T.I ishte i gatshëm që të përleshej me rojën e lagjes ...
Banane me çokollatë

Banane me çokollatë

Përbërësit: 4 banane 2 çokollatë me qumësht lajthia sheqerna çokollatë Copëza Përgatitja: Çokollatën e theni në copëza, e vendosni në një e ...
Marina Vjollca merr urimin më emocionues nga Getoari për ditëlindje (Foto)

Marina Vjollca merr urimin më emocionues nga Getoari për ditëlindje (Foto)

Sot është një ditë gëzimi për moderatoren Marina Vjollca. Ajo feston ditëlindjen dhe ka marrë urimin e parë si të martuar nga bashkëshorti i saj re ...
1 2 3 40 10 / 397 POSTS