1 2 3 5 10 / 46 POSTS
‘AUV, përgjegjës kryesor për rrezikimin e konsumatorëve’

‘AUV, përgjegjës kryesor për rrezikimin e konsumatorëve’

Shoqata e Qumështarëve të Kosovës ka akuzuar Agjencinë e Ushqimit dhe të Veterinës të Kosovës për rrezikim të konsumatorit. Duke parë se çfarë po n ...
Agjenti i Balet mohon largimin nga Reali

Agjenti i Balet mohon largimin nga Reali

Agjenti i Gareth Balet ka thënë se nuk ekziston mundësia që ylli uellsian të largohet nga Real Madridi këtë verë. Sulmuesi është i lidhur me kalim ...
Arritjet e Liverpooli-t në Ligën e Kampionëve deri tani

Arritjet e Liverpooli-t në Ligën e Kampionëve deri tani

Arritjet e Liverpool-it në Ligën e Kampionëve këtë sezon kanë qenë të pabesueshme dhe të pa imagjinueshme. Është ekipi me më së shumti gola të shën ...
Opozita kërkon datën e zgjedhjeve ose inicion mocion për rrëzimin e Qeverisë (Video)

Opozita kërkon datën e zgjedhjeve ose inicion mocion për rrëzimin e Qeverisë (Video)

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dy opsione për Qeverinë aktuale, të cilën e konsideron se e ka humbur tashmë legjitimitetin për të qeverisur me vendin ...
Si ndihmojnë proteinat në procesin e humbjes së kilogramëve  (Foto)

Si ndihmojnë proteinat në procesin e humbjes së kilogramëve (Foto)

Proteinat marrin pjesë pothuajse në të gjitha proceset në trupin tonë,andaj duhet patjetër t’i fusim në organizëm në sasi të mjaftueshme. Trupi ka ...
Komisioni për Administratë kalon Ligjin për Prishtinën

Komisioni për Administratë kalon Ligjin për Prishtinën

Në mbledhjen e Komisionit për Administratë Publike dhe Qeverisje Lokale ka kaluar Ligji për Kryeqytetin dhe për Polici të Kryeqytetit. Lajmin e ka ...
Ushqimet që forcojnë eshtrat në mënyrë të pabesueshme janë…

Ushqimet që forcojnë eshtrat në mënyrë të pabesueshme janë…

Ekspertët e shëndetit besojnë se është e domosdoshme që eshtrat të jenë të forta dhe të shëndetshme, sepse ato jo vetëm që i ankorojnë muskujt tanë, p ...
Katër simptomat e panjohura të kancerit të gjirit

Katër simptomat e panjohura të kancerit të gjirit

Shumë gra të diagnostikuara me kancer të gjirit ndajnë një përjetim të përbashkët: Ato kanë ndierë një gjëndër, e cila rezultoi të ishte kanceroze. ...
Shqipëria-Kosova drejt njohes së pensioneve

Shqipëria-Kosova drejt njohes së pensioneve

Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, nën drejtimin e mbledhjes nga kryetari i komisionit, Petrit Vasili miratoi në unanimitet në pa ...
Skandaloze: Reperi kosovar me thikë e pirun në organin gjenital të një femre (Video)

Skandaloze: Reperi kosovar me thikë e pirun në organin gjenital të një femre (Video)

Emri i tyre muajin e kaluar ishte mjaft i përfolur në mediat rozë. Flasim për Dj Blunt dhe Real 1 të cilët ofenduan dhe shanë rëndë Ledri Vulën, Gj ...
1 2 3 5 10 / 46 POSTS