1 2 3 7 10 / 63 POSTS
Çifti Harry – Markle në vend të dhuratave për martesë kërkojnë diçka tjetër nga të ftuarit

Çifti Harry – Markle në vend të dhuratave për martesë kërkojnë diçka tjetër nga të ftuarit

Ata që do të jenë të ftuarit në mesin 600 mysafirëve të dasmës mbretërore të princit Harry me Meghan Markle nuk do të kenë pse të brengosen çfarë të d ...
Ministri i Drejtësis uron ditën e Kushtetutës

Ministri i Drejtësis uron ditën e Kushtetutës

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se Kushtetuta e Kosovës sot përmbushë një dekadë të tërë prej se është miratuar duke përcaktuar kështu ...
Daçiq: Kur jemi vetëm, me Pacollin flasim sikur të ishim të një nëne

Daçiq: Kur jemi vetëm, me Pacollin flasim sikur të ishim të një nëne

Ministri i Punëve të jashtme i Serbisë Ivica Daçiq, në një intervistë për mediumin serb 'blic' ka thënë se gjatë takimeve me ministrin e Jashtëm të Ko ...
Florim Isufi: Policë serbë në rrugën Prishtinë – Prapashticë, policia thotë po xhirohet një film

Florim Isufi: Policë serbë në rrugën Prishtinë – Prapashticë, policia thotë po xhirohet një film

Florim Isufi, gjeograf dhe anëtar i Komisionit Shtetëror për shënimin e vijës kufitare Kosovë- Mali i Zot, sot në profilin vet të Facebooku ka publiku ...
Sipas ministrit Lluka, Telekomin e shpëton privatizimi

Sipas ministrit Lluka, Telekomin e shpëton privatizimi

Para se të fillojë ky proces kompanisë duhet t’i rikthehet profiti duke mos përjashtuar edhe rishikimin e listës së pagave. Kështu ka thënë për Radio ...
Për 9 javë do hiqni dorë nga duhanpirja! Kjo recetë me bazë limonin ja u garanton

Për 9 javë do hiqni dorë nga duhanpirja! Kjo recetë me bazë limonin ja u garanton

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinëirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i lime është shumë më ef ...
Veseli: Kushtetuta ka arritur qëllimin e vet me sukses

Veseli: Kushtetuta ka arritur qëllimin e vet me sukses

Edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një postimi në rrjetin social ka uruar Kushtetutën e Kosovës në 10 vjetorin e saj. Vesel ...
Haradinaj: Shembja e kufirit në Koshare, dëshmi që shqiptarët nuk pranojnë robëri

Haradinaj: Shembja e kufirit në Koshare, dëshmi që shqiptarët nuk pranojnë robëri

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe te varrezat e dëshmorëve në Koshare dhe në tubimin përkujtimor, në kuadër të manifestimit ...
Gjuriq: Thaçi po bën thirrje për luftë

Gjuriq: Thaçi po bën thirrje për luftë

I ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi direkt po kërcënon me armë dhe se me këtë po ...
1 2 3 7 10 / 63 POSTS