1 2 3 4 10 / 32 POSTS
Kryemadhi: Rama po i trajton kosovarët si klientë të pazareve të oligarkëve të tij

Kryemadhi: Rama po i trajton kosovarët si klientë të pazareve të oligarkëve të tij

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte pse të negociohej me Kosovën për tarifën në Rrugën e Kombit. Ai tha gjithashtu se patriotizëm është ta pa ...
‘Me kapjen e terroristëve,Turqia veproi në të mirë të Kosovës’

‘Me kapjen e terroristëve,Turqia veproi në të mirë të Kosovës’

Zëvendëskryeministri i Republikës së Turqisë Hakan Çavushoglu deklaroi se 'operacioni i Agjencisë Turke të Inteligjencës (MIT) dhe kapja e gjashtë ter ...
Majk po fejohet me…(Foto)

Majk po fejohet me…(Foto)

Prej disa kohësh reperi i njohur Majk është në një lidhje me bukuroshen Melita Nushi. Ai ka qenë shumë i rezervuar përsa i përket lidhjes së tij, p ...
Orari i ndeshjeve të javës së 26-të të Superligës së Kosovës në futboll

Orari i ndeshjeve të javës së 26-të të Superligës së Kosovës në futboll

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 26-të në Vala Superligë dhe javës së 24-të në Ligën e Parë. Kjo javë në elitë nis me ndeshjen Vllaznia- ...
Sipas Bërnabiqit, është nonsens që Kosova të marrë pjesë në Samitin e Sofjes

Sipas Bërnabiqit, është nonsens që Kosova të marrë pjesë në Samitin e Sofjes

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq ka thënë sot se politikisht është nonsens që Kosova të jetë e pranishme në samitin europian për Ballkanin Perëndi ...
Opozita i rikthehet retorikës për zgjedhje të parakohshme

Opozita i rikthehet retorikës për zgjedhje të parakohshme

Me daljen e Listës Serbe nga Qeveria e Kosovës, koalicioni qeverisës ka humbur shumicën në Kuvend, çka ka nxitur reagimin e shpejtë të një pjese të sp ...
Reshitaj: Të punojmë në sensibilizimin e shoqërisë

Reshitaj: Të punojmë në sensibilizimin e shoqërisë

Ministrija e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, ka thënë se në Ditën Botërore të Autizmit, si në çdo ditë tjetër duhet të punojmë ...
Golashënuesit më të mirë në Vala Superligën e Kosovës

Golashënuesit më të mirë në Vala Superligën e Kosovës

Lista e top golashënuesve në Vala Superligën e Kosovës, çdo ditë po bëhet më atraktive dhe gara për të dal i pari në këtë listë është aq e ngushtë, sa ...
Lajmi që ‘Tre gjermanët e trashë’ po rikthehet doli në janar, pse vonoi kaq shumë projekti? (Video)

Lajmi që ‘Tre gjermanët e trashë’ po rikthehet doli në janar, pse vonoi kaq shumë projekti? (Video)

'Tre gjermanët e trashë' u rikthye. Kështu e ka bërë të ditur për n’ZOOM aktori Adrian Morina, përcjell zico.tv Intervista e tij ishte në muajin ...
Shkrimtari shqiptar që përloti shumë vajza (Video)

Shkrimtari shqiptar që përloti shumë vajza (Video)

Elhaid Cufi për vajza është i njohur për thëniet e tij. Ai ka shumë ndjekës në rrjetet sociale, përcjell zico.tv Djaloshi me thënie prekëse isht ...
1 2 3 4 10 / 32 POSTS