FT: Shqipëria mund ta arrijë Serbinë në rrugën e BE-së

FT: Shqipëria mund ta arrijë Serbinë në rrugën e BE-së

'Financial Times' vlerëson se pas Strategjisë së paraqitur të BE-së për Ballkanin Perëndimor, gjasat që këto vende të hyjnë në Union, mbeten të largët ...
Kadriu tregon se kur fillojnë punimet për ndërtimin e autostradës për Gjilan

Kadriu tregon se kur fillojnë punimet për ndërtimin e autostradës për Gjilan

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, tha se edhe këtë vit do të ketë investime në infrastrukturën rrugore të Kosovës. 'Tani po punohe ...
Thaçi merr pjesë në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore në Pyeongchang

Thaçi merr pjesë në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore në Pyeongchang

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për në Pyeongchang të Koresë së Ju ...
Muzeu Rijksmuseum në Amsterdam (Video)

Muzeu Rijksmuseum në Amsterdam (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=s7ZJc-4S6M4 ...
Hahn: Vitin e ardhshëm, zgjidhja përfundimtare Kosovë – Serbi

Hahn: Vitin e ardhshëm, zgjidhja përfundimtare Kosovë – Serbi

Komisioneri për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johannes Hahn po shpreson që Kosova dhe Serbia do t’i mbyllin të gjitha mosmarrëveshjet deri vitin e ...
Arma më e vogël që keni parë (Video)

Arma më e vogël që keni parë (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=CybpGC_MTNo ...
Haradinaj: Kosova duhet të falë, por jo të harrojë të kaluarën

Haradinaj: Kosova duhet të falë, por jo të harrojë të kaluarën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ndodhet në Uashington, ku mori pjesë në Mëngjesin e Lutjeve. Haradinaj ishte i ftuar për një bisedë në stud ...
10 / 10 POSTS