Arbërie Zenuni – Ylli i radhës që po lind në muzikën botërore (Video)

Arbërie Zenuni – Ylli i radhës që po lind në muzikën botërore (Video)

Ka lindur dhe është rritur në Friburg të Zvicrës. Bëhet fjalë për këngëtaren Arbërie Zenuni, me prejardhje nga Kaçaniku. Me zërin e saj të fuqishëm e ...
Në Kosovë të izoluar qytetarët, jo edhe politikanët

Në Kosovë të izoluar qytetarët, jo edhe politikanët

Derisa qytetarët e Kosovës vazhdojnë të presin dyerve të ambasadave të shteteve të Bashkimit Evropian për t’u pajisur me vizë schengen, kryeministri R ...
Ajri që po vret!

Ajri që po vret!

Kosova po ngjitet në krye të listës së vendeve me ajrin më të ndotur në botë. Shkalla e ndotjes gjatë ditëve të dimrit është shumë e lartë dhe vlerëso ...
Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë p ...
Javën e ardhshme ‘ringjallet’ iniciativa për rrëzimin e Speciales

Javën e ardhshme ‘ringjallet’ iniciativa për rrëzimin e Speciales

Kryesia e Kuvendit pritet të vendosë në pjesën e parë të javës së ardhshme rreth iniciativës së deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Speci ...
Kosova ka pak produkte që t’i eksportojë në BE

Kosova ka pak produkte që t’i eksportojë në BE

Kur merret parasysh tregtia e produkteve bujqësore dhe jo bujqësore midis Kosovës dhe BE, ka vetëm pak produkte që Kosova është në gjendje të eksporto ...
6 / 6 POSTS