Anulohet logoja e kontestuar e 10 Vjetorit të Pavarësisë, kjo është logoja e re

Anulohet logoja e kontestuar e 10 Vjetorit të Pavarësisë, kjo është logoja e re

Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 Vjetorit të Pavarësisë ka përzgjedhur një logo të re, pas shqetësimeve të shfaqura në publik, se logoja e parë ...
Tortë e ‘mbuluar’ me ar për ditëlindjen e Shyhretes (Foto)

Tortë e ‘mbuluar’ me ar për ditëlindjen e Shyhretes (Foto)

Një ditë më parë në shtëpinë e artistes së njohur Shyhrete Behluli kishte festë. E gjithë kjo për shkak se këngëtarja e njohur festoi ditëlindjen. ...
Berlini dhe Parisi të shqetësuar për nismën për Gjykatën Speciale

Berlini dhe Parisi të shqetësuar për nismën për Gjykatën Speciale

Dy emisarë nga ministritë e jashtme të Gjermanisë e Francës Dr. Christian Hellbach dhe Thomas Bertin janë në Prishtinë. Vizita zhvillohet në sfondin e ...
Nis manifestimi ‘Flaka e Janarit’ në Gjilan

Nis manifestimi ‘Flaka e Janarit’ në Gjilan

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot në Gjilan nis manifestimi tradicional ‘Flaka e Janarit 2018’, i cili i kushtohe ...
Vetëvendosje tregon për çfarë u bisedua me përfaqësuesit e BE-së

Vetëvendosje tregon për çfarë u bisedua me përfaqësuesit e BE-së

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate ka treguar për takimin që ka pasur me delegacionin franko-gjerman të Bashkimit Evropian. Vetëvendosje nj ...
7 / 7 POSTS